Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mercedes inwestuje w Polsce miliard euro

Niemiecki producent ogłosił w poniedziałek 12 grudnia, że ​​zbuduje w Polsce fabrykę elektrycznych samochodów dostawczych, ale bez partnerstwa z amerykańskim start-upem Rivian, jak pierwotnie planowano.

Niemiecki producent samochodów premium Mercedes-Benz W poniedziałek 12 grudnia ogłosiła budowę w Polsce fabryki elektrycznych samochodów dostawczych, ale bez partnerstwa z amerykańskim start-upem Rivian, jak pierwotnie planowano. Grupa już od 2019 roku produkuje silniki spalinowe w Zaworze w południowo-zachodniej Polsce, a od 2021 akumulatory.

W Jhawar zbudujemy naszą pierwszą na świecie całkowicie elektryczną fabrykę, w której we wszystkich naszych istniejących fabrykach będziemy elastycznie produkować samochody dostawcze z napędem spalinowym i elektrycznym na jednej linii.„Prezydent Mercedes-Benz Vans, Matthias Giessen, powiedział w komunikacie prasowym. Ta polska fabryka to inwestycja o wartości miliarda euro w ciągu najbliższych kilku lat” – powiedział na konferencji prasowej w Warszawie.

Nowa, w 100% elektryczna architektura vana

Kwota zostanie przeznaczona na budowę nowej, w 100% elektrycznej architektury furgonetki, podano w komunikacie prasowym. Mercedes-Benz, powstały z dywizji Daimlera jako Mercedes-Benz z jednej strony i Daimler Trucks z drugiej, produkuje elektryczne samochody dostawcze od 2010 roku i obecnie oferuje cztery modele. Jednocześnie niemiecki producent ogłosił we wrześniu, że rezygnuje ze współpracy z American Rivian mającej na celu produkcję elektrycznych samochodów dostawczych w Europie.

Zobacz więcej – Czy Kafams wkrótce będzie produkował samochody? „Tesla to anomalia”, zapewnia Luke Julia

Ten projekt jest „Opuszczony przez Riviana z powodu zmiany priorytetów młodej firmy„, którego produkcję rozpoczęto zaledwie rok temu. „Oceniając możliwości rozwoju, dążymy do jak najlepszego zwrotu z kapitału skorygowanego o ryzyko„, wyjaśnił Rivian w osobnym oświadczeniu.

W tej chwili uważamy, że skupienie się na naszej działalności konsumenckiej, wraz z istniejącą działalnością komercyjną, stanowi najbardziej atrakcyjną krótkoterminową okazję do wzrostu wartości Rivian.”, kontynuuje startup. Firmę nękają problemy z zaopatrzeniem w części zamienne i rekordowe straty, które w ostatnich miesiącach zaważyły ​​na jej wynikach.

READ  Kovit: Czechy, Polska, Węgry… epidemia rośnie w tych krajach europejskich