Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Meksyk zastępuje posąg Krzysztofa Kolumba posągiem rdzennej kobiety

Posąg został usunięty w październiku 2020 roku w celu renowacji. Zostanie przeniesiony do innej części stolicy Meksyku.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

To bardzo symboliczna decyzja. Meksykańskie władze potwierdziły w poniedziałek 6 września, że ​​pomnik włoskiego nawigatora i odkrywcy Krzysztofa Kolumba zostanie zastąpiony pomnikiem rdzennej kobiety. Na jego miejscu zostanie umieszczony posąg Kobieta Olmeków Wykonany przez meksykańskiego artystę Pedro Reyesa, powiedział burmistrz Meksyku Claudia Sheinbaum. „To właśnie tubylcze kobiety miały prawdopodobnie największą wagę w historii Meksyku i które zyskały najmniej”, uzasadnione.

Co do pomnika Krzysztofa Kolumba to tak będzie „Przenieś się w bezpieczne, godne i odpowiednie miejsce”Według komunikatu prasowego Narodowego Instytutu Antropologii i Historii (INAH). W październiku 2020 r. został wydany Władze już się wycofały, więc może to być praca „Wspierany przez personel wyspecjalizowany w konserwacji i renowacji”. Ale zamiast zwracać posąg w to samo miejsce, zostanie wysłany do innego obszaru stolicy, aby tego uniknąć „Zaryzykuj ten kawałek o znaczącej wartości artystycznej i historycznej”..

READ  Co najmniej 16 osób zostało rannych po strzelaninie w metrze i nie wszczęto śledztwa w sprawie aktu terrorystycznego