Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mbappe – Paris Saint-Germain: Będzie legendarna!

Mbappe – Paris Saint-Germain: Będzie legendarna!

Piłka nożna – Paris Saint-Germain

Mbappe – Paris Saint-Germain: Będzie legendarna!

Opublikowano 17 kwietnia 2023 r. o godzinie 13:00

Głodny sportu dorastał na dźwiękach silników Formuły 1 i wyczynach Ronaldinho. Dziś, jako magister dziennikarstwa sportowego, nie tęskni już za Grand Prix F1 czy meczem PSG, za swoimi pasjami i dyscyplinami.

Autor statystycznie imponującego nowego sezonu, Kylian Mbappé został najlepszym strzelcem wszechczasów PSG w Ligue 1. Nowy rekord do dodania do listy tych, które już posiada. Ale jeśli utrzyma swój impet, francuski napastnik może kontynuować swoje rekordowe zbiory.

Sobotnia noc, otwarcie tapingu vs Obiektyw RCKylian Mbappe strzelił swojego 139. gola w Ligue 1 Paris Saint Germain. rejestr. Bondy crack faktycznie został najlepszym strzelcem wszechczasów stołecznego klubu w lidze, będąc już pokonanym Edinsona Cavaniego Ostatni miesiąc, aby stać się najlepszym strzelcem w historii Paris Saint Germain W sumie teraz 203 osiągnięć. Najszybszy strzelec Paris Saint Germain W Liga 1 (8 sekund przeciwko Lille), Kyliana Mbappe Jest także najlepszym strzelcem klubu w Pucharze Europy, dzięki swoim 34 golom w Lidze Mistrzów. Ale jest także jedynym paryżaninem, który zdobył przeciwko niemu pięciokrotną bramkęStany Zjednoczone Castle Country W Puchar Francji. Istnieją jednak inne rekordy pod ręką.

Król strzelców Coupe de France

Jeśli został w Paris Saint Germain Tego lata, jak sam deklarował, Kyliana Mbappe Powinien zostać najlepszym strzelcem klubu w historii Coupe de France. Z 28 osiągnięciami jest tylko odrobinę wyższy Franciszek AmbelDlatego nie będzie ci trudno przejść go w następnym sezonie.

Król strzelców na Parc des Princes

Kolejny rekord w zasięgu ręki Kyliana Mbappe Jeśli został chociaż jeden sezon Paris Saint GermainJest najlepszym strzelcem w Park Książęcy. Reprezentant Francji trafił do siatki 95 razy w paryskim caddy i wciąż dzieli go 15 długościEdinsona Cavaniego, rekordzista w tej dziedzinie. Ale z drugiej strony Matador jest wyraźnie w zasięgu Kyliana Mbappe.

READ  Mystery Club interweniował w sprawie Harry'ego Kane'a

Najlepszy strzelec sezonu

Łącznie 32 gole w tym sezonie Kyliana Mbappe Nie może być w stanie osiągnąć granicy 50 bramek, które zdobył Zlatana Ibrahimovicia w sezonie 2015-2016. Szwed trafiał do bramki przeciwnika 38 razy w lidze francuskiej. Kyliana Mbappe W ciągu sezonu strzelił 42 gole we wszystkich rozgrywkach w latach 2020-2021. Tak więc były Monako będzie musiał mieć legendarny sezon, jeśli chce poprawić swój 50-bramkowy dorobekibrahimović.

Szalone rekordy

Inne rekordy muszą znajdować się potajemnie w nagłówku Kyliana Mbappe, takie jak zostanie królem strzelców w historii ligi francuskiej. Z 155 bramkami, Ft Paris Saint Germain Jest już w pierwszej dwudziestce pod względem liczby bramek, ale daleko mu do 299 bramek Delio Onis. Jeśli chce osiągnąć tę sumę, Kyliana Mbappe Będzie musiał pozostać do 2024 roku, kiedy wygasa jego kontrakt. Ze średnią 25 goli na sezon, dogonienie genialnego włosko-argentyńskiego napastnika i pobicie tego legendarnego rekordu zajęłoby mu prawie 6 lat. Jednak z dodatkowym sezonem w Paris Saint GermainI Kyliana Mbappe Powinien być w stanie dostać się do pierwszej dziesiątki pokonując Szweda Gunnara Anderssona (179 bramek).

Na koniec ostatnia, rzucająca się w oczy płyta Kyliana MbappeNajlepszy przechodzień w historii Paris Saint Germain. Z 83 asystami francuski napastnik zajmuje już trzecie miejsce w rankingu, ale wciąż pozostaje daleko w tyle.Anioł Di Maria i jego pokazy 112. Ale z Mbappénic nie wydaje się niemożliwe, a jeśli zdecyduje się na osiedlenie się na dłuższą metę w Paris Saint Germainrekordy muszą szybko następować po sobie.