Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Max Verstappen odniósł w Las Vegas swoje 18. zwycięstwo w sezonie Formuły 1

Max Verstappen odniósł w Las Vegas swoje 18. zwycięstwo w sezonie Formuły 1

Kasyna w Las Vegas są przyzwyczajone do tego wyrażenia „Dom zawsze wygrywa”. Jednak z okazji powrotu Formuły 1 do parku tematycznego, czterdzieści jeden lat po Grand Prix w Caesars Palace, Max Verstappen zaproponował reinterpretację: W Formule 1 Holender zawsze wygrywa. Po tym jak kierowca Red Bulla zapewnił sobie trzeci tytuł mistrza świata, zdobył Grand Prix w Las Vegas w sobotę 18 listopada (niedzielny poranek we Francji), co było jego 18. tytułem.H Zwycięstwo w 21 wyścigach w sezonie 2023, trzecie miejsce w Stanach Zjednoczonych. Po Austin i Miami kierowca Red Bulla skompletował hat-tricka.

Przeczytaj także: Formuła 1: „99% spektaklu i 1% sportu”, Grand Prix Plus w Las Vegas

Max Verstappen pokonał Ferrari prowadzone przez Charlesa Leclerca i drugi samochód Red Bulla prowadzony przez Sergio Pereza, który na koniec sezonu zostanie wicemistrzem świata. Francuz Esteban Ocon (Alpine), który startował z końca stawki, zajął czwarte miejsceH miejsce.

Startując z drugiego miejsca, Max Verstappen nie czekał do końca pierwszej tury i uderzył Charlesa Leclerca, który na ulicach Las Vegas wystartował z pierwszego miejsca. Jednak ukarany pięcioma sekundami za manewr uznany za nielegalny – wypchnięcie Monako poza granice toru – zawodnik z 52 sukcesami musiał w ciągu 16 minut ustąpić swojej pozycji kierowcy Ferrari.H Okrążenie z 50 składających się na Grand Prix.

„Niech żyje Las Vegas”

Jednak, jak to często bywa w tym sezonie, Holender wykazał się nieugiętym mistrzostwem. Ku wielkiemu przerażeniu Charlesa Leclerca, który w wieku 37 lat poddał się Holenderowi na stałeH okólnik. Monako musiało także odeprzeć powrót drugiego Red Bulla Sergio Pereza.

Zaciekły opór uszczęśliwiał osobę zainteresowaną. „Co za wyścig!” Naprawdę mi się podobało. Jestem rozczarowany, że zająłem drugie miejsce, ale to najlepsze, co możemy zrobićzrezygnował z Monako po wyścigu. W pierwszym zakręcie było bardzo nerwowo, bo Max wypchnął mnie na zewnątrz. Mieliśmy jednak rytm i potrafiliśmy wrócić. Byliśmy bardzo mocni i to był bardzo dobry wyścig. Podobała mi się ta walka o drugie miejsce. »

Powrót Formuły 1 do Las Vegas był świętowany z wielkimi fanfarami czterdzieści jeden lat po dwóch wyścigach rozegranych na parkingu Caesars Palace w latach 1981 i 1982, co spotkało się z krytyką i rozpoczęło się od żenującego dnia w czwartek na początek testów, które zostały dramatycznie zakłócone przez… Inspekcję pokrywy włazu. Liberty Media, firma będąca właścicielem Formuły 1, poczyniła duże inwestycje w Grand Prix, które wymagało miesięcy pracy i wpłynęło na ruch na słynnej Las Vegas Strip i jej licznych hotelach.

READ  Monte Carlo: Djokovic Alcaraz w kwaterze?
Przeczytaj także: Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Od Netfliksa po Las Vegas – jak Formuła 1 podbiła Amerykę

Jednak Max Verstappen skrytykował w tym tygodniu wyścig, potępiając jakość toru i miejsca, w którym się odbywają, pod względem sportowym. „Niech żyje Las Vegas” w swoim radiu po rozłączeniu się pod flagą w szachownicę trzymaną przez artystę Justina Biebera.

„Wszyscy krytykowali Las Vegas, ale ostatecznie był to wspaniały wyścig”.Prezydent Ferrari, Frederic Vasseur, zauważył po wyścigu. W klasyfikacji producentów Włosi są z powrotem z różnicą czterech punktów do Mercedesa do dwóchH Miejsce za Red Bullem, już utytułowanym, Przed 22H Ostatnie Grand Prix sezonu odbędzie się 26 listopada w Abu Zabi.

Świat z Agence France-Presse