Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Matty Cash: Prawy obrońca Aston Villa przenosi międzynarodową lojalność do Polski | Wiadomości piłkarskie

Matty Cash oficjalnie został obywatelem Polski i może zagrać w swoim pierwszym meczu dla reprezentacji w przyszłym miesiącu.

Chociaż dorastał w Wielkiej Brytanii, Kash kwalifikuje się do polskiego obywatelstwa poprzez swoich rodziców i dziadków.

24-latek pierwszy raz rozmawiał z polską federacją o możliwości zmiany trzy lata temu.

Zmiana lojalności międzynarodowej następuje po rozmowach prezydenta PZPN Cesariego Kulesy z prezydentem kraju Andrzejem Dudą.

Drużyna Paulo Sosy występuje w deblowych eliminacjach do Mistrzostw Świata z Andorą i Węgrami w listopadzie, a te mecze mogą być pierwszym występem Casha dla reprezentacji narodowej.

Po uzyskaniu obywatelstwa i spotkaniu z menedżerem Polski we wtorek Kesh napisał na swoim Instagramie: „To bardzo ważny i dumny dzień dla mnie i mojej rodziny.

„Mój wniosek o polskie obywatelstwo został zatwierdzony przez polskie władze.

Obraz:
Kesh mówi, że byłby dumny z reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej

„Chcę podziękować Panu Prezydentowi, mojej rodzinie i innym za pomoc w tym. Teraz przyszedł czas na nowe wyzwanie i dam z siebie wszystko dla tego kraju. „

Rodzina Kaszyna powiedziała, że ​​był „bardzo podekscytowany” grą dla Polski, dodając, że „gra w reprezentacji to nie tylko wielka odpowiedzialność, ale coś jeszcze trudniejszego do ujęcia w słowa”.

Cash, który gra z Mateuszem Klichem z Leeds United, złożył we wrześniu dokumenty potrzebne do uzyskania polskiego paszportu i ma odcisnąć piętno na drużynie Sousa za niespełna 13 miesięcy na kolejnym mundialu w Katarze.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Cash odzwierciedla zwycięstwo Aston Villi 3-0 nad Evertonem, w którym strzelił znakomitego startera i przyznał, że marzył o chwili poprzedniej nocy.

Mówiąc wcześniej we wtorek o możliwości gry dla Polski, Cash powiedział: „Jestem na to gotowy i bardzo podekscytowany. Obecnie sprawdzamy dokumenty i miałem szczęście spotkać się dziś rano z menedżerem.

READ  Ohain: Studentka, mieszkała rok w wiktoriańskiej Polsce

„To byłby prawdziwy zaszczyt grać dla tego kraju. Oglądałem dużo meczów. Fani są inteligentni, entuzjastyczni. Mam nadzieję, że uda mi się odłożyć na bok zainteresowanie i 100% zaangażowania. To moja gra.

„Znam stereotyp Leeds United. Prowadziłem z nim wiele walk. Naprawdę rozmawialiśmy i fajnie byłoby grać z nim, a nie przeciwko niemu.

„Zespół jest świetny ze świetnym menedżerem i zamierzamy odnieść sukces”.

Polska zajmuje drugie miejsce w grupie I obok Anglii i musi zakwalifikować się do Mistrzostw Świata w fazie play-off.

Cash strzelił swojego pierwszego gola dla Aston Villi w wygranym 3-0 meczu z Evertonem i dołączył do Nottingham Forest Club za 16 16 milionów we wrześniu 2020 roku, stając się regularnym graczem pierwszego zespołu pod wodzą Deana Smitha.