Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Marta Mercader, „królowa” teatru Avenue, nie żyje

Marta Mercader nie żyjeJego rodzina poinformowała Agence France-Presse (AFP) w środę, 15 września. Aktorka miała 92 lata. Tydzień temu byłam hospitalizowana w Centrum Opieki Paliatywnej Boteau (Hauts-de-Seine). „Moja mama zmarła dziś rano około piątej rano. Od kilku lat cierpiała na chorobę Alzheimera. Towarzyszyłem jej do końca”.Jej jedyna córka, Veronique Neri, powiedziała AFP.

Marthe Mercadier była tak samo wygodna na deskach, jak na małym ekranie. Zagrała w około czterdziestu utworach, od końca II wojny światowej do 2010 roku. I tak została Martą Mercader Jedna z gwiazd Teatru Bulwarowego W latach pięćdziesiątych i dziewięćdziesiątych widziano ją także w wielu filmach i filmach telewizyjnych. Grała zwłaszcza u boku Louisa de Funes i Michela Galabro.

Aby wyświetlić tę zawartość Twittera, musisz zaakceptować pliki cookie portale społecznościowe.

Te pliki cookie umożliwiają udostępnianie lub interakcję bezpośrednio w sieciach społecznościowych, z którymi jesteś połączony, lub integrowanie treści pierwotnie opublikowanych w tych sieciach społecznościowych. Pozwala również sieciom społecznościowym na wykorzystanie Twoich wizyt w naszych witrynach i aplikacjach w celu personalizacji i kierowania reklam.

Zarządzaj moimi wyborami

Aktorka była ostatnio widziana w programie Taniec z gwiazdami na TF1, w którym brała udział w 2011 roku, podczas pierwszego sezonu.

READ  Eurowizja Junior: Zawody odbędą się 19 grudnia w Paryżu