Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mark Paddon i Lachlan Morton jadą do Polski, aby pomóc młodym ukraińskim rowerzystom

Lachlan Morton i Mark Paddon w Polsce pomagają młodym ukraińskim kolarzom

W ten weekend Mark Paddon i Lachlan Morton Pojedź do Polski, aby rozdać rowery młodym ukraińskim uchodźcom. Od końca sezonu 2022 Mark Paddon zbiera sprzęt rowerowy, który przekazuje ukraińskim uchodźcom. W najbliższą sobotę dołączy do Lachlana Mortona w Polsce, aby rozdać rowery Cannondale 13 ukraińskim dzieciakom do jazdy. Szansa dla tych dzieci na chwilową radość w kontekście wojny. Lachlan Morton poznał te dzieci tej wiosny, pod koniec swojego projektu jedna podróż. Projekt zebrania 297 000 USD na Fundusz Pomocy Ukraińskiej Global Giving.

Mark Paddon był pod wpływem wojny na Ukrainie

Dla Marka Paddona ten wysiłek jest kontynuacją wysiłków, które rozpoczęły się w wieku 17 lat, kiedy uciekał ze swojego kraju w objęciach ataków. Zaczął ścigać się w wieku jedenastu lat i bez tej akademii kolarskiej w Kijowie nie wie, jaka byłaby jego historia. „Zawsze marzyłem o byciu zawodowym kolarzem”Powiedział. „Jeździłem na obozy treningowe na Ukrainę i wiedziałem, że chcę zostać zawodowym kolarzem i na to pracowałem”.

Sen Marka popchnął go do przodu. Kolarstwo nadało strukturę jego dniom. Wkrótce także jego ojciec i matka musieli uciekać z Doniecka. Są teraz bezpiecznie w Stanach Zjednoczonych. Mark mieszka z dala od nich od tego dnia, kiedy postanowili wysłać go do szkoły sportowej pod Kijowem. W drodze do zawodowców Mark miał szczęście mieć wsparcie ludzi ze świata kolarstwa.

Zdjęcie: EF Education – EasyPost

Złożony sezon dla Marka

Dziś, dzięki EF Education-EasyPost, Mark znalazł tego rodzaju wsparcie w szeregach zawodowych. Rok nie był dla niego łatwy. Po dobrym początku sezonu wygrał Gran Camiño w Hiszpanii i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Mark zachorował. W tym tygodniu Rosja zaatakowała Ukrainę. Od tego czasu wojna nie przestała go interesować.

READ  Hugo Wiedemont (dawniej Claremont Foot) Litewski zawodnik roku: „Użyj Wilna jako punktu wyjścia”

„To był czynnik, ale nie mogę powiedzieć procentu ani liczby”– mówi Marek. „Wojna zaczęła się od mojego pierwszego wyścigu w sezonie i był to dla mnie ogromny szok. Ale to moja praca. Robię to najlepiej, jak potrafię. Zawsze myślałem o tym, co się dzieje, zawsze sprawdzałem wiadomości, zawsze pytali bliskich, jak się czują, i mieli nadzieję, że to się skończy.

Minęły miesiące, zanim Mark Paddon stanął na nogi. Walczył o powrót do formy po utracie mil wyścigowych i treningu.