Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mama wysyła w kosmos pierwszego nieważkiego szampana.

Dom szampański Mumm właśnie podpisał bezprecedensową współpracę z Axiom Space. Podczas zbliżającej się misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną astronauci zabiorą ten wyjątkowy szampan do swoich toreb, aby przetestować jego jakość i rytuały smakowe w rzeczywistych warunkach kosmicznych.

Butelka, która łączy futurystyczny design i techniczną sprawność.

Ten zakrojony na szeroką skalę projekt rozpoczął się w 2017 roku i zbliża się do końca. Wyśle dom GHMumm we własną przestrzeń gwiazda czerwona linaszampan zaprojektowany do życia w stanie nieważkości.

Specyfikacje były jednak bardzo restrykcyjne: musieliśmy wziąć pod uwagę zdolność gazowej cieczy do adaptacji przy braku grawitacji, ciśnienie w butelce, jakość żywności, objętość, a nawet ergonomię. Aby osiągnąć ten wyczyn, Reims zaufał domowi Champagne Octave de Gaulle i jego agencji SPADE, specjalizującej się w projektowaniu obiektów kosmicznych, a także CNES i biuru projektowemu Comat.

Wyzwaniem dla tego projektu było wprowadzenie wina do całej przestrzeni, a także wszystkich towarzyszących jej rytuałów kulturowych. Kawałek naszej ziemi, co czyni nas ludźmi.

Oktawa de Gaulle’a

Butelka w stylu futurystycznym składa się z trzech części: szampan jest zabezpieczony systemem otwierania i zamykania ze stali nierdzewnej, nakrętka z aluminium klasy lotniczej chroni butelkę, a górna część, zwana „serwującą”, składa się z korka i pierścień, który pozwala serwować szampana w nowy sposób.

Francuski know-how w służbie astronautów.

wspaniale Akcja komunikacji lub prawdziwe dzieło sztuki GHMumm podpisany? Jean-Francois Clairvoy, francuski astronauta w Europejskiej Agencji Kosmicznej i ekspert od trzech misji kosmicznych z NASA, jest przekonany o przydatności tego typu projektu: „Historia eksploracji kosmosu jest bardzo niedawna. Teraz mężczyźni i kobiety będą podróżować w kosmos przez długi czas, czasami na bardzo duże odległości. Będziemy musieli wprowadzić sposoby w ich środowisku życia, aby zapamiętać, kim są”.

Champagne Mumm Cordon Rouge Stellar zostanie zaprezentowany podczas zbliżającej się misji Axiom Space, której historia wciąż nie jest znana.

READ  Odkryj nową oficjalną bezpłatną aplikację do zarządzania kontem Freebox

To nie pierwszy raz, kiedy GHMumm odważnie podchodzi do innowacji. Już w 2015 roku wypuściła na rynek pierwszą połączoną butelkę szampana.