Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Malaria w zasięgu wzroku BioNTech po COVID-19

Niemiecka firma biotechnologiczna Biotechnologia Pojawiła się w ostatnich miesiącach ze względu na skuteczność swojej szczepionki przeciwko Covid-19, która została wyprodukowana wspólnie z amerykańskim laboratorium Pfizer. Na podstawie tego doświadczenia, biorąc pod uwagę rodzaj tej szczepionki, ARNNiemiecka firma chce wyleczyć chorobę, która powoduje wielkie spustoszenie w tropikach, malarię.

„Wysokie prawdopodobieństwo sukcesu”

W poniedziałek 26 lipca 2021 r. niemieckie laboratorium wyraziło zamiar zastosowania tej technologii RNA رسول messengerdo walki z malarią. W tym celu planuje rozpocząć w przyszłym roku badania kliniczne tego produktu. Informacja została przekazana w komunikacie prasowym. „BioNTech planuje opracować pierwszą szczepionkę mRNA zapobiegającą malarii” ogłosić Biotechnologia. Co najmniej możemy powiedzieć, że technologia komunikatora RNA jest obiecująca, według dyrektora i współzałożyciela Biotechnologiai Ugur Sahini „Wysokie prawdopodobieństwo sukcesu”. Badania tej szczepionki będą prowadzone w Afryce, ale także w „Inne obszary, w których malaria jest powszechna”.

77% skuteczna szczepionka

Zostanie również ukończony za: Niemcy W ramach programu wspieranego przez Centrum Unii Afrykańskiej ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (Africa CDC), Unię Europejską i Światową Organizację Zdrowia (WHO). Dla przypomnienia, nadal nie ma oficjalnie zatwierdzonej szczepionki przeciw malarii. Jednak kandydat na szczepionkę opracowaną przez UniwersytetOksfordZ wydajnością 77% hodowane w kwietniu. Ta szczepionka, której nie widziano w przeszłości, może uzyskać aprobatę władz w ciągu dwóch lat.


READ  Dlaczego epidemia jest szczególnie niepokojąca w tym roku?