Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Deszcz gwiazd spodziewany „tydzień”, zapewnia Francuskie Towarzystwo Astronomiczne

W niedzielną noc 8 sierpnia możemy również zobaczyć pozycję Wenus i pojawienie się Saturna.

Artykuł autorstwa

opublikowany

czas czytania : 1 minuta.

W ten weekend przypada 30. rocznica Nuits des étoiles, zorganizowanej przez Francuskie Stowarzyszenieastronomia. Jeśli pogoda jeszcze nie dopisze, to od wieczora w niedzielę 8 sierpnia będziemy mogli obserwować w szczególności gwiazdę patrona – zapewnia na franceinfo wiceprezes Towarzystwa Astronomicznego Francji. „Zaraz po zachodzie słońca, od godziny 21:00 do 22:30, w stolicy Francji będziemy mogli zobaczyć zachód słońca w kierunku słońca. Jest to gwiazda pasterza i jest bardzo jasna”Gil Dawidowicz wyjaśnia.

Dodaje, że od dziesiątej wieczorem, „Po wschodniej stronie możemy zobaczyć wschodzącego Saturna z jego majestatycznymi pierścieniami. Jest bardzo piękny, zwłaszcza jeśli masz lornetkę lub mały teleskop lub teleskop”. Dla tych, którzy nie mają tych narzędzi, ustawia to „Myślenie gołym okiem naprawdę nie jest złe”. Tak zaleca Jill Davidovich „Aby usiąść na polu, łące lub na skraju plaży, położyć się i patrzeć na sklepienie, ponieważ Drogę Mleczną można bardzo dobrze zobaczyć”.

Jeśli chodzi o wysokie gwiazdy, dostrzeżenie ich zajmie jeszcze kilka dni. a „Pada deszcz” Persja , „Słynny pył komety”, jest oczekiwany „W tygodniu”Według wiceprezesa Francuskiego Towarzystwa Astronomicznego, „Maksymalnie między 12 a 13 sierpnia”. Chwileczkę „Wspaniały” Według Gila Dawidowicza, który to pamięta „Czas złożyć życzenia”.

READ  Oto pięć produktów, które należy jeść, aby obniżyć poziom cholesterolu