Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Main Camp” ukazał się w tym tygodniu w Polsce i we Francji w czerwcu

Przez Sudouest.fr z AFP

Krótka edycja wypowiedzi Adolfa Hitlera „Obóz macierzysty” pojawi się w Polsce w tym tygodniu, po raz pierwszy w tym kraju. We Francji Ford ogłosił w poniedziałek, że wersje są na czerwiec

Raport Adolfa Hitlera, opublikowany w 1925 r., Wszedł do domeny publicznej w 2016 r., Ale od tego czasu nie został ponownie opublikowany. Jak dotąd tylko Niemcy wydały w 2016 roku wersję notebooka, która ma 2000 stron i sprzedała się w 100 000 egzemplarzy. W polskim wydaniu krytycznym ukaże się w tym tygodniu, a więc będzie drugim co do wielkości na świecie, liczącym tysiąc stron, z czego połowa to piśmiennictwo. Dowiedzieliśmy się w poniedziałek, że będzie stosowana wersja francuska, a tytuł tej książki jest bardzo ostrożny, ponieważ tytuł książki brzmi: „Historyk Le Mall, UNE Edition Review de Main Camp”.

W Polsce szaleje debata wokół tej publikacji. Zdaniem krytyków publikacja książki rani pamięć osób dotkniętych narodowym socjalizmem. Moim zdaniem jest odwrotnie ”- mówi profesor Eugenius Krol, ekspert, historyk i politolog epoki nazistowskiej, który przygotowywał to wydanie przez prawie trzy lata. Zapewnia, że ​​jest to „hołd złożony ofiarom systemu przestępczego i ostrzeżenie dla przyszłych pokoleń”.

„Hołd dla ofiar systemu przestępczego i ostrzeżenie dla pokoleń”

Wyjaśnia, że ​​pirackie wersje, skrócone, często tłumaczone z angielskiego i bez krytycznego sprzętu są na polskim rynku i „robią złą robotę”. Powiedział, że książka, która zostanie wydana w środę, jest „zasobem historycznym w szerszym kontekście” i „nie powinna być wykorzystywana przez siły ekstremistyczne”.

Korzyści w Auschwitz

Pierwsze wydanie 3000 egz. I brak planowanej kampanii reklamowej. Cena tej książki to około 150 Slodis (33 euro), najwyższa cena w Polsce. „Nie chcemy, aby ta publikacja była szeroko dostępna, częścią zysków wspieramy Fundację lub Muzeum Auschwitz” – podkreśla dyrektor. Zbigniew Czerwiński z Belona, ​​polskiego wydawnictwa, które wydaje książkę. Książka jest przede wszystkim ostrzeżeniem, aby „zrozumieć, że demokracja jest łatwa do obalenia i prawie niewidoczna, co prowadzi do reżimu dyktatorskiego”.

READ  Dzienna rejestracja w 2021 r., szpitale w tarapatach

We Francji Ford zachowuje się tak samo, ponieważ dostawa odbywa się w rzadki sposób, co oznacza, że ​​tylko sprzedawcy detaliczni przejmują inicjatywę, aby ją zamówić. Najwyższa cena 100 euro powinna zmniejszyć liczbę czytelników. Ponadto we Francji, podobnie jak w Polsce, „nie ma wątpliwości, że publikacja ta może być opłacalna: dlatego Fundacja Auschwitz-Birkenau, która jest odpowiedzialna za ochronę obozu koncentracyjnego i obozu eliminacyjnego, odnosi się do publikacji jako do pierwszego egzemplarza. sprzedaży, która realizuje prawa i wszystkie zyski ze sprzedaży. „

W liście do ministra kultury Roslyna Bachelota, Elian Coleman-Levy, potomek założycieli wydawnictw o tej samej nazwie, wezwał rząd do zapewnienia „przejrzystości księgowej” poprzez dostęp do obszernych rachunków Fyorda.

„To może być pozytywna rzecz”

W Polsce, gdzie sześć milionów cywilów żydowskiego pochodzenia i trzy miliony Żydów zostało zmasakrowanych przez nazistów podczas II wojny światowej, Czerwiński powiedział, że krótka publikacja książki była „ważna i konieczna”.

Według Michaela Schutza, głównego rabina Polski, kwestia, czy edytować grzebień Maine „faktycznie pojawiła się dwadzieścia lat temu”, mówi, „można to dziś zobaczyć w Internecie.„ Hui ”.„ Dobre wydanie krytyczne tak naprawdę dotyczy niebezpieczeństw związanych z nazizmem, kłamstwami, dyktaturą. Pomaga w pełniejszym i dogłębnym zrozumieniu zagrożeń ”, ma nadzieję,„ moim zdaniem może to być pozytywna rzecz ”.

Według niego „naukowcy muszą przeczytać to, co Hitler napisał w„ obozie macierzystym ”, ponieważ słowa są ważne. Zrobił to, co powiedział Hitler, zanim doszedł do władzy, a potem to zrobił ”.