Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Maciej Rybus nie będzie reprezentował Polski na mundialu

Polski Związek Piłki Nożnej (FFF) poinformował w komunikacie, że polski obrońca Masjid Rybus nie zostanie wybrany na tegoroczne Mistrzostwa Świata po podpisaniu kontraktu z innym rosyjskim klubem. Skontaktowano się z nami Wydany w poniedziałek.

32-letni lewy obrońca, który grał 66 razy dla Polski, dołączył w tym miesiącu do Spartaka Moskwa, podczas gdy większość zagranicznych graczy uciekła z Rosji po inwazji tego kraju na Ukrainę. To po pięciu latach spędzonych w lokalnym rywalizującym klubie Locomotive. Polska jest wiernym sojusznikiem Kijowa od inwazji 24 lutego i jednym z głównych sponsorów finansowych Ukrainy.

Trener reprezentacji Polski Chesław Miknevich rozmawiał z Masjidem Rybusem, który przebywa w Polsce po zakończonym w zeszłym tygodniu zgrupowaniu kadry narodowej.Federacja wyjaśniła. Menedżer poinformował zawodnika, że ​​ze względu na obecną sytuację klubową nie zostanie powołany do kadry narodowej na wrześniowy rajd i nie będzie brany pod uwagę na mundialu w Katarze. ?

Polska, Meksyk, Arabia Saudyjska i Argentyna zmierzą się w fazie grupowej Mistrzostw Świata, która rozpoczyna się 21 listopada.

READ  "Węgry i Polska raczej nie odniosą sukcesu"