Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: strajki powracają w pobliżu Kijowa i Polski po otwarciu G7

Valentin Ogirenko przez Reuters

W tę niedzielę, 26 czerwca, zdewastowano dzielnicę mieszkaniową w pobliżu zbombardowanego przez Rosjan miasta Kijowa.

Wojna na Ukrainie – 123 dzień wojny na Ukrainie, Kijów Został zaatakowany po raz pierwszy od tygodni, gdy trwały zacięte walki Wschód kraju A przywódcy siedmiu najbogatszych krajów świata spotykają się w Bawarii, Nowości w menu Sankcje wobec Rosji.

W tym samym czasie rosyjskie ataki były oddalone o trzydzieści kilometrów Granica Polski W trzech ośrodkach szkolenia wojskowego. HuffPost Bada sytuację po 123 dniach wojny na Ukrainie.

  • Kijów znowu pod bombami

Stolicę Ukrainy nawiedziły bombardowania wczesnym rankiem w niedzielę, a dzielnica, w tym budynki mieszkalne i fabryka broni, ucierpiała już w ostatnich tygodniach. Niedawny raport mówi, że jedna osoba zginęła, a sześć zostało rannych, z których cztery trafiły do ​​szpitala. Wśród nich 7-letnia dziewczynka i jej matka, powiedział burmistrz stolicy Witalij Kliczko, powiedział, że trwają akcje ratunkowe.

„Od 6:30 wystrzeliły cztery pociski”, powiedział AFP Édouard Chkouta, który mieszka w tej zamożnej dzielnicy na północny zachód od stolicy Ukrainy. Budynek mieszkalny został „bezpośrednio zaatakowany na wyższych piętrach i na własne oczy widziałem wychodzących rannych”, powiedział.

To już trzeci raz od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę, kiedy dzielnica, z dala od historycznego centrum, została namierzona rakietami. Po raz pierwszy został zaatakowany w połowie marca, a następnie 28 kwietnia, Podczas wizyty Sekretarza Generalnego ONZ w Kijowie Antonio Guterresa. Śmierć ukraińskiego dziennikarza Radio Liberty

READ  Fabio Cannavaro wyjaśnia powody, dla których odmówił trenowania Polski

Podłużnica. Przez Reuters

W niedzielę 26 czerwca gęsty dym unosi się na niebie Rosji po nowym bombardowaniu stolicy Ukrainy przez Rosję.

Ostatnie trzy kondygnacje budynku, na który składało się około dziesięciu budynków, całkowicie się zawaliły. W wielu miejscach wybuchły pożary i wydobywał się gęsty brązowy dym. Ze swojej strony Moskwa twierdzi, że zaatakowała fabrykę rakiet w Kijowie, aby usprawiedliwić zamachy.

  • Walki Rosyjskie ataki na wschód i na polską granicę

Siły rosyjskie całkowicie zajęły strategiczne miasto Chevrodoneck Ważnym krokiem w kierunku opanowania Donbasu była infiltracja okolic Lisztańska. „To jednak tylko jedno z wyzwań Rosja Musi zająć cały region ”- oceniło brytyjskie Ministerstwo Obrony, podkreślając natarcie Rosjan na główny ośrodek Gramadorska i zabezpieczenie szlaku dostaw w Doniecku.

Amerykański Instytut Badań Wojennych (ISW) twierdzi, że siły moskiewskie również posunęły się na wschód od miasta Baghmouth i kontynuowały ataki na Słowenię, na południowy wschód od ISIS.

AFP

Mapa sytuacji na Ukrainie na dzień 26 czerwca 2022 r.

Oddzielnie rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że zaatakowało trzy wojskowe ośrodki szkoleniowe w północnej i zachodniej Ukrainie „wysoce precyzyjną bronią i pociskami kalibru (rejsowymi) rosyjskich sił kosmicznych”. Celem jest ukraiński ośrodek szkolenia wojskowego w okręgu Storich obwodu lwowskiego, około 30 kilometrów od granicy z Polską.

ISW zauważa, że ​​„na tyłach nastąpiła niezwykła seria rosyjskich ataków”. Powołuje się na dowództwo Ukraińskich Sił Powietrznych, które w sobotę przeprowadziły około 50 ataków w rejonie Kijowa, Kmielnickiego, Lwowa (zachód), Czernihowa (północ), Mikołajowa (południe), Charkowa (północny-wschód) i Dniepropietrowska (w środku). )

  • Konflikt w centrum debaty na G7

The G7Joe Biden powiedział na spotkaniu na szczycie w Bawarii w tę niedzielę i przed wywiadem z kanclerz Niemiec, że NATO powinno „stać razem” przeciwko rosyjskiej okupacji Ukrainy. Olaf Scholes.

READ  Ryanair szacuje, że loty z 300 000 pasażerów mogą zostać odwołane

Prezydent Rosji Władimir Putin „Tak czy inaczej, mamy nadzieję, że NATO i G7 się rozdzielą” – powiedział Joe Biden Przed rozpoczęciem rozmowy bilateralnej. „Ale my tego nie zrobiliśmy, nie zrobimy tego” – obiecał, przesyłając gorące powiadomienia na adres swojego gospodarza.

Nazwał Niemcy „bliskim sojusznikiem Stanów Zjednoczonych” i powiedział Olafowi Scholesowi: „Chcę cię pochwalić za to, że byłeś tam, gdy byłeś prezydentem”. Joe Biden obiecał, że kanclerz Niemiec będzie miał „ogromny wpływ” na całą Europę.

Jednym z największych wyzwań szczytu G7 jest przywrócenie jedności Zachodu podczas wojny na Ukrainie. Ceny energii Jak jedzenie na całym świecie.

Tuż przed rozpoczęciem spotkania główne mocarstwa (Niemcy, Stany Zjednoczone, Francja, Kanada, Włochy, Japonia, Wielka Brytania) ogłosiły zamiar wprowadzenia zakazu importu rosyjskiego złota, które miałoby zostać odcięte od kluczowego rynku londyńskiego.

„Stany Zjednoczone nałożyły na Putina bezprecedensowe koszty, aby odmówić mu dochodów potrzebnych do sfinansowania wojny z Ukrainą.

  • Johnson ostrzega Macrona przed możliwymi rozmowami z Rosją

Premier brytyjski Boris Johnson Prezydent Francji Emmanuel Macron ostrzegł w niedzielę przed impulsem do „teraz” wynegocjowanego porozumienia na Ukrainie, co grozi przedłużeniem „globalnej niestabilności”, powiedział Downing Street.

Podczas spotkania na marginesie szczytu obaj przywódcy zgodzili się, że „to ważny moment w ewolucji konfliktu i może zmienić bieg wojny” – powiedział rzecznik brytyjskiego rządu. Zgodzili się na „wzmocnienie” wsparcia militarnego dla Kijowa.

READ  Spy podpisał umowę nabycia Stangl Technique w Polsce i Czechach

„Teraz każda próba rozwiązania konfliktu doprowadzi tylko do trwałej niestabilności i da Putinowi prawo do trwałego manipulowania suwerennymi narodami i rynkami międzynarodowymi” – dodał.

W przeciwieństwie do Emmanuela MacronaOd początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę pod koniec lutego Boris Johnson zaprzecza jakimkolwiek rozmowom z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, nazywając go „dyktatorem”.

W wywiadzie dla brytyjskich mediów Boris Johnson powiedział, że ludzie Zachodu powinni być na szczycie G7, a następnie na szczycie NATO w Madrycie na temat „naprawdę, naprawdę otwartych dyskusji” na temat skutków wojny i sankcji opartych na inflacji. Pokazywane do tej pory „Aby chronić jedność”.

  • Więcej broni dla Ukrainy

W niedzielę na szczycie w Bawarii (Niemcy) rząd ukraiński zażądał od państw G7 dalszych zbrojeń i sankcji wobec Moskwy, po nowych rosyjskich strajkach o świcie w dzielnicy w pobliżu centrum Q.

Dmytro Kouleba, szef ukraińskiej dyplomacji, nalegał na Twitterze, że szczyt G7 powinien odpowiedzieć większymi sankcjami wobec Rosji i cięższą bronią dla Ukrainy, wzywając Rosję do „pokonania chorego imperializmu” po ataku.

„Podczas szczytów w tym tygodniu G7 i NATO Udowodnij, że ich zaangażowanie w obronę Ukrainy (Władimir) nie będzie słabsze niż wola Putina – podkreślił w niedzielę w kolumnie Dymtro Kouleba ze swoją brytyjską wysłanniczką Liz Truss.

Minister powtórzył swoje wezwanie do „zwiększenia i przyspieszenia dostaw ciężkiej broni, zaostrzenia sankcji wobec wszystkich, którzy przyczyniają się do wojny Putina i całkowitego zaprzestania importu energii do Rosji”.

„Każda dodatkowa broń pomoże Ukraińcom odeprzeć rosyjskich najeźdźców”, powiedział, dodając, że „każda nowa licencja pomoże wyczerpać zasoby wojskowe Putina i uratować więcej istnień ludzkich”.

Zobacz też Hoffst: ten 5-gwiazdkowy apartament został przekształcony w powitalny zamek G7 w Niemczech