Lukanuk mocnym zwycięzcą w Polsce

Aleksiej Łukianuk (Citroen C3 Rally 2), w asyście pięściarzy Nicole Grias (Volkswagen Polo GTI R5) w sobotę obudził się w najbliższą niedzielę w butach polskiego lidera na pierwszym spotkaniu sezonu ERC 2021.

Z prawie pół sekundy nad Andreasem Mickelsonem (டாkoda Fabia Rally 2 Evo) przed pierwszym wyścigiem specjalnym dnia, Rosjanie rozpoczęli tę niedzielę z ogromną przewagą.

Mimo wygrania tylko dwóch z dwóch i trzech niedzielnych specjalizacji Andreasa Mickelsona przeciwko Craigowi Breenowi (Hyundai i20R5), Rosjanie nie poddali się, kończąc rajd przed przytoczoną powyżej Polską 18 „4”. Lokalny zawodnik Mikołaj Marxik (டாkoda Fabia Rally 2 Evo) finiszował dwie minuty za Aleksiejem Lukanukiem na trzecim stopniu etapu.

Po stronie francuskiej Jon Bonato (Citroen C3 Rally 2) jest na 8. miejscu 4 minuty za zwycięzcą po problemach z silnikiem.

Na ERC2 Victor Cartier (Toyota Yaris Rally 2-Kit) zajął 3. miejsce, a Matthew Franceschi zajął 2. miejsce w ERC3 swoim Peugeot 208 Rally 4.