Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lille przeciwstawia się Lensowi w North Derby

Lille przeciwstawia się Lensowi w North Derby

Mecz: 1-1

Lince rozpoczął i zakończył derby północy tymi samymi elementami, których użył w środku tygodnia, aby zapewnić sobie prestiżowe zwycięstwo nad Arsenalem (2-1), być może jedno z najpiękniejszych zwycięstw w historii drużyny. W niedzielę, po emocjonującym meczu, który równie dobrze mógł przegrać, musiał zadowolić się remisem 1:1.

Podczas długiej godziny gry, rozciągniętej na cały mecz, Sang et Or przypomniał sobie, że od sąsiadów i wrogów oddzieliły ich dwie europejskie drużyny: dysponowały większą siłą, wygrywały więcej pojedynków i miały więcej okazji. Zespół Artesian nie był tym samym zespołem, który we wtorek założył Frank Hayes. Ten ostatni musiał dokonać pięciu zmian, ale wiedział też, jak dostosować się w trakcie meczu, aby uniknąć grożącej porażki swojej drużynie (patrz gdzie indziej).

Ze względu na siłę okoliczności Wesley Saeed został zepchnięty na przód ataku dopiero po raz drugi w sezonie. Zwykły drugi nóż zrobił wszystko, aby udowodnić, że jego trener miał rację, ale wpadł na wielkiego rycerza (patrz gdzie indziej). Dzięki bramkarzowi LOSC po raz kolejny przetrwało euforię na stadionie Lens i duszący upał na płonącym stadionie Bollert. Podobnie jak w zeszłym sezonie, udało mu się przywrócić równowagę w debatach.

Nie jest smutne, że Paulo Fonseca i jego ludzie będą mimo wszystko żałować dwóch szans, które zmarnowali Capela (50.) i Cavaleiro (67.). Zostawili otwarte drzwi na powrót i wicemistrzowie Francji wpadli do środka. Podwoili wysiłki, aby przedłużyć swój zaczarowany tydzień. Abdel Samad przegapił to, co nieuniknione (46.), odchylając głowę, gdy był sam dwa metry od bramki. A Said, na pewno nie w duchu, był o kilka centymetrów od sprowokowania ataku na swój obóz (53. pozycja). Wreszcie ratunek przyszedł od kolejnego Machado, dwadzieścia minut przed końcem.

Zawodnik: Lucas Chevalier trzyma się na dystans od Lille

Po zduszeniu na początku meczu LOSC przeżył dzięki bramkarzowi. Lucas Chevalier dogonił Saeeda w róg własnego pola karnego (11. miejsce), po czym odrzucił jego głowę z bliskiej odległości i wykonał refleksyjną obronę obiema pięściami (16. miejsce). Mastif Habibi również szybko odbił główkę (23. miejsce), a następnie strzał Sotoki (24. miejsce). Dlatego też to w dużej mierze jego wina, że ​​Lille wyszło na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy. Chociaż nie mógł nic zrobić z wyrównaniem Machado, gdy opuściła go obrona, Chevalier odniósł także sukces wielkich bramkarzy, gdy Abdessamad i Thomasson mieli braki w końcówce.

Fakt: Frank Hayes zareagował dobrze

Pięć dni po ekscytującym zwycięstwie nad Kanonierami Frank Hayes był zmuszony dostosować wszystkie swoje ustawienia, aby zrekompensować nieobecność Gradita i Hydary i dać odpocząć Wahi, Tomassonowi, Machado lub Mendy’emu. Początkowo scenariusz meczu nie potwierdził jego słów. Ale artezyjski powóz nie zwlekał z odpowiedzią. Ledwo godzina gry dobiegła końca, zdecydował się rozpocząć z Thomasonem, Wahi i Gilafuji. Pierwszy porażenie prądem, potem drugi, kiedy Machado zastąpił Khosanova (69). Wybory opłaciły się, ponieważ leworęczni Pistons wyrównali minutę później głową po dobrym podaniu Wahiego. Strzał byłby idealny, gdyby Thomason strzelił gola w dogrywce.

READ  Dziwny wieczór Kylian Mbappé