Ligue 1 – Wydarzenia Nice-OM: Przerwa, Ostateczny Stop, Wygrana Odszkodowań… Derrien Odpowiedzi na Pytania

Plakat był obiecujący i spodziewaliśmy się ekscytującej gry. Tak było, ale tylko przez 75 minut. Ponieważ Nicea – Marsylia w tę niedzielę była naznaczona licznymi incydentami, od rzucania pociskami po inwazję na boisko, po ogólną walkę, w której uczestniczyli gracze, drużyna techniczna i kibice. Mecz zatrzymał się na chwilę, po czym mecz zatrzymał się na stałe, a marsylscy piłkarze nie wrócili na boisko, aby wznowić mecz.

„To są niefortunne, katastrofalne obrazy wizerunku piłki nożnej” Bruno Deren westchnął po obejrzeniu tych scen. Były sędzia międzynarodowy, który dziś rano dołączył do Eurosportu, przekazał swoją opinię na temat najważniejszych decyzji podjętych wieczorem. I o jego konsekwencjach, bo otwierający się teraz serial może być szczególnie długi.

Liga 1

Potwierdzone: Od trzech do czterech tygodni nieobecności dla Icardi

godzinę temu

Wypadki pomiędzy graczami i fanami podczas Nice-OM

Źródło: Getty Images

Czy mecz został przerwany wcześniej?

Jeśli spotkanie było hałaśliwe przez długi czas, naprawdę stało się nieistotne w 75. minucie Przygotowując się do skręcania, Dimitri Payet – który był już celem nieco wcześniej – otrzymał butelkę w plecy. Po zawaleniu się epitaks uniósł się i zwrócił to, co z niego wyszło, czyli w kierunku trybun. Nastąpiła inwazja na boisko, a sędzia, pan Bastian, wskazał drogę do szatni zawodników.

Jednak czasową przerwę można było ustalić wcześniej. Pociski w pole były już wcześniej wystrzeliwane, zwłaszcza w pierwszym okresie. „Kiedy coś zostanie wysłane na boisko, sędzia musi natychmiast przerwać mecz i nadać komunikat ostrzegawczy przez nadawcę”.Bruno Derin pamięta. „Nie chodzi o czekanie, aż pojawi się 4, 5 lub 6 takich samolotów. Ta decyzja musi zostać podjęta przy pierwszym strzale”.

Te incydenty odzwierciedlają inny przypadek, który miał miejsce na początku sezonu. Dwa tygodnie temu pan Pignard przerwał Montpellier – OM w 89. minucie z podobnych powodów. Dyrektor ochrony w Herault Club przemówił do mikrofonu, aby zwrócić się bezpośrednio do widzów i nakłonić ich, aby nie popełniali ponownie przestępstwa. Mecz wznowiono po 12 minutach, a podopieczni Jorge Sampaoli utrzymali zwycięstwo do końca (2:3).

Czy decydujemy się na wznowienie spotkania?

Gdy gracze wrócili do szatni, na ustach wszystkich pojawiło się pytanie: czy powinniśmy spodziewać się wznowienia gry? Założenie było rozsądne, ale wybór nie zależał wyłącznie od jury. „Za utrzymanie porządku odpowiada gubernator, Nasz doradca nalega. Decyzja była z konieczności zbiorowa. Sędzia, delegaci Ligi i władze lokalne musiały współpracować.”

Po około półtorej godziny oczekiwania gubernatorzy i Niçois wrócili na łąkę. Ale nie Marsylia, która zmusiła pana Bastiena do zdobycia straty i ostatniego gwizdka. „Moim zdaniem wznowienie meczu jest sprzeczne z wizerunkiem sportu, Bruno Derin żałuje. Bezpośredni wybór stacji końcowej wpłynąłby na morale”. Były sędzia Bastia-Lyon podaje jako przykład kwiecień 2017 r., przerwany w przerwie przez powodzie, które nigdy nie zostały wznowione. OL został ogłoszony zwycięstwem na zielonym dywanie, a kolejne dwa mecze zostały przeniesione z SCB i rozegrane za zamkniętymi drzwiami.

Czego teraz oczekujesz?

Ostatni gwizdek z pewnością wybuchł, ale ta rozgrywka między Gym a OM jest a priori daleka od zakończenia. Libański Związek Piłki Nożnej poinformował w poniedziałek, że oba kluby zostały wezwane przed Komisję Dyscyplinarną, która spotka się w środę 25 sierpnia. Jednak Bruno Derin ostrzega: „Wyszliśmy na długą procedurę, ponieważ bez względu na decyzję jeden z dwóch klubów poczuje się pokrzywdzony”.

Czy Orły, które prowadziły 1:0 przed zatrzymaniem się i wróciły na boisko, w przeciwieństwie do olimpijczyków, mogą wygrać na zielonym dywanie, mimo że to ich kibice spowodowali nadwyżkę? „Taki wynik byłby precedensem, Były sędzia międzynarodowy mówi. OM może argumentować, że warunki bezpieczeństwa nie zostały spełnione, aby umożliwić graczom wznowienie gry. W tej chwili na tym spotkaniu nie ma zwycięzcy. To nie przeszkadza, że ​​francuski futbol już teraz staje się wielkim przegranym.

Liga 1

Zielony odrzucił Bleuets, by spróbować przygody z Anglią

Liga 1

„Nasze bezpieczeństwo nie jest już gwarantowane”: Mandanda usprawiedliwia się, przerywając mecz Nice-Homme