Liga 1 – Utrzymanie Mbappe, wznowienie działalności Ramosa i Kolo Mwaniego przed Ligą Mistrzów: zwycięskie zakłady Enrique

Piękne zwycięstwo, gole i bardzo miła reakcja po przegranym starcie i 3 punkty w drodze do tytułu. Luis Enrique miał dobre powody do uśmiechu w sobotni wieczór po występie Paris Saint-Germain przeciwko Lille na Parc des Princes (3:1). Jednak jedną z najlepszych wiadomości wieczoru pozostaje jego nieobecność. Kylian Mbappe, którego kostka przetrwała starcie z Lilianem Brasierem w Pucharze Francji, doznała kontuzji na początku tygodnia.

Hiszpański technik zdecydował się nie ryzykować i uniknąć trwałego uszkodzenia. Francuz nie musiał schodzić z ławki, aby pomóc swoim partnerom. „Mógł zagrać i zagrałby, gdyby to był finałHiszpan powiedział po meczu przez mikrofon Canal+. Jednak mądrze z naszej strony i ja postąpiliśmy tak, że daliśmy mu odpocząć, aby był gotowy na środę„.

Gracze Paris Saint-Germain gratulują sobie nawzajem po golu Randalla Kolo Mwaniego przeciwko Lille, 10 lutego 2024 r.

Źródło: Getty Images

Ciepły wieczór dla kapitanów

Ten zwycięski zakład ukrywa pozostałe. W sobotni mecz z Lille Luis Enrique położył nadzieję w znacznie zmienionym składzie wyjściowym. Jest wśród nich trzech, czterech zawodników, niewiele więcej, którzy w najbliższą środę wystartują w Lidze Mistrzów przeciwko Realowi Sociedad. Oprócz Kyliana Mbappe na ławce rezerwowych przez cały mecz siedział także Marquinhos, podobnie jak Gianluigi Donnarumma. Achraf Hakimi (wszedł w 69. minucie) i Warren Zaire Emery (74.) po prostu utrzymali tempo. „Kiedy Twoja drużyna gra co 3 dni, Twoim celem jest kontrolowanie minutLuis Enrique kibicował po meczu. (…) Zależy nam na tym, aby większość graczy dostała czas na grę, a dziś wieczorem mieliśmy bardzo konkurencyjną wersję zespołu„.

Sobotni wieczór piłkarze wykorzystali również na boisku. Goncalo Ramos i Randall Kolo Mwani strzelili po golach, co pozwoliło im nabrać pewności siebie przed kolejnym europejskim meczem. Wchodząc do gry w 62. minucie w miejsce Ousmane Dembélé – po raz kolejny 30 minut dodatkowego odpoczynku dla ważnego zawodnika – Bradley Barkola spisał się ostro po lewej stronie paryskiego ataku. Po emocjonującym indywidualnym ataku Randall Kolo Mwani zdobył także bramkę po przełamaniu w 81. minucie. Myślimy także o bardzo dobrych występach Nordiego Mukiele i Manuela Ugarte, którzy przez ostatnie tygodnie nie bardzo przyzwyczaili się do ról liderów. Przeciwko Lille Luis Enrique nie tylko wygrał; Udało mu się zrealizować swój plan.

READ  Lewandowski pokonuje Hallera i przejmuje prowadzenie w schematach punktacji