Liga 1 |  Dziewiętnasty dzień |  Z klamrą Jonathana Davida i Mohameda Bayo, Lille miażdży Troyesa (5-1)

Liga 1 | Dziewiętnasty dzień | Z klamrą Jonathana Davida i Mohameda Bayo, Lille miażdży Troyesa (5-1)

Lil odzyskuje swoje kompetencje. W niedzielne popołudnie, po raz pierwszy w tym sezonie, podopieczni Paulo Fonseca strzelili pięć bramek w meczu z Troyes Limited w meczu (5:1). Mohamed Bayo świętował swój pierwszy przejazd od pięciu miesięcy, strzelając dwa gole. Jonathan David poszedł w jego ślady, a Alan Virginius strzelił swojego pierwszego gola w L1. LOSC awansował na szóste miejsce i wywarł presję na Monako, które miało Ajaccio o 17:05.

W uścisku atakujących wątpliwości, pomimo dobrej gry, Lille grało u siebie z Troyes. Paulo Fonseca mógł znaleźć właściwą receptę na wykorzystanie wielu szans swoich graczy i sprowadza się to do jednego nazwiska: Mohamed Bayo. Dając byłemu Clermontois pierwszy przejazd od sierpnia, portugalski technik zapewnił sobie największy sukces sezonu.

Liga 1

„W tej drużynie jest poczucie poświęcenia”.

01.11.2023 o 23:33

Bayou wraca do zdrowia

Bayou nie rozświetlił parkietu, ale sprawił, że obrońcy tańczyli. Ustawiony z przodu, wspierany przez Jonathana Davida, odbijał każdą piłkę i potwierdzał decyzję trenera obroną. Jego pierwszy gol pokazał, jak dobry jest: zaserwowany w polu karnym przez Angela Gomesa, ustawił się w dobrej pozycji do dośrodkowania z prawej strony Mateusza Leza (1-0, 16).

Bayo, który zrobił to ponownie po powrocie z szatni (3:0, 47.), nie wyróżniał się w pierwszej tercji. Powołany do przodu przez Eduna Zegrovę, by zastąpił Adama Unasa, który nabawił się poważnej kontuzji uda na początku meczu, jego talent do ryzyka pokazał drogę do Mastiffów. Szkoda dla widzów, że Kosowianie nie byli upakowani na Pierre Mauroy Decathlon Arena. Poważnie myśląc o powrocie do zdrowia (trzy piłki w 20 minut), kilka razy próbował szczęścia. Dopiero pozycja uniemożliwiła mu zdobycie trzeciego gola w lidze francuskiej (45+2).

Ambulatorium na całą noc

Alain Virginius nie zmarnował swojej szansy. Decydujący w meczach towarzyskich mundialu napastnik, który trenował w Sochaux, otworzył kontrę w lidze, wykorzystując strzał zablokowany przez… Zhegrovę (4:1, 75). Niezadowolony mógł strzelić jeszcze jedną bramkę, ale przegrał pojedynek z Lesem (85. miejsce). David złapał piłkę w środku pola i musiał czekać do ostatniej minuty spotkania, by zaznaczyć dośrodkowanie Remy’ego Cabelli (5-1, 89). Najlepszy strzelec LOSC wcześniej strzelił gola w pierwszej połowie (2-0, 45+2).

READ  Transmisja na żywo - Paris Saint-Germain - Manchester United: Przejdźmy do rewanżu Ligi Mistrzów

Poza kontuzją Ones, która pojawia się już w trudnej sytuacji – północna ambulatorium jest pełna – Lille będzie żałować, że straciło bramkę dzięki Mamie Balde (65. miejsce) po tym, jak w czterech meczach potwierdziło trzy czyste konto. Dzięki temu sukcesowi, drugiemu w ciągu ośmiu dni przeciwko ESTAC, LOSC wrócił do AS Monaco i Stade Rennais i wrócił do pierwszej piątki.