Barcelona i Javi wyrzucają Real i zdobywają tytuł

FC Barcelona wykonała całkowicie udany występ, pokonując Merengue. Od początku meczu Barcelona przejęła piłkę i rozgromiła obronę Realu. Musieliśmy czekać nieco ponad pół godziny, aby zobaczyć otwartą rejestrację Blaugranas. To dzieciak Macii, Gavi, któremu Robert Lewandowski strzelił pierwszego gola w meczu. Około dziesięć minut później złoty chłopiec z 2022 roku odwzajemnił przysługę Polakowi, pozwalając Barcelonie prowadzić 2: 0 tuż przed przerwą.

Po przerwie Carlo Ancelotti próbował odpowiedzieć bezpośrednią zmianą. Młody reprezentant Francji Eduardo Camavinga ustąpił miejsca Rodrygo. Jedyne, co możemy powiedzieć, to to, że niewiele się zmieni. Gracze Casa Blanca zawsze dominowali i nigdy nie mogli wrócić do miejsca, w którym byli. W 69. minucie gry jego przyjaciel Jaffe obsłużył drugie dziecko Macii, Pedriego, i zadecydował o losach tego spotkania. Mieszkańcy Madrytu nie wykazali się wielkimi walorami bojowymi i widzą, jak trofeum przechodzi im pod nosem. Gol Karima Benzemy w końcówce meczu niczego nie zmienił.

Dzięki temu zwycięstwu Xavi zdobył swoje pierwsze trofeum jako trener drużyny Barcelony. Biali pojadą do Villarreal w przyszłym tygodniu, aby wziąć udział w 1/8 finału Pucharu Króla, podczas gdy Katalończycy zmierzą się z Primera Club Ceuta.

READ  Rozczarowany i poruszony Griezmann zastanawia się nad swoim przyszłym wyborem