Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Liderzy biznesowi Eure-et-Loir przewożą cztery ciężarówki darowizn na Ukrainę dla Polski

Solidarność z narodem ukraińskim trwa w Ure-et-Lower. Tym razem to liderzy biznesu z Klubu Inicjatyw Chartres zorganizowali zbiórkę darowizn, zakupili artykuły pierwszej potrzeby i środki utrzymania, a następnie zorganizowali dystrybucję do Polski.

„Wśród naszych członków mamy firmę przykrywkową, Ruellan, która jest polskim pracownikiem od około dziesięciu lat. Chcieliśmy ją odebrać” – powiedział Oliver Dubois, szef biura Washington Science Monitor w Waszyngtonie. Wysiłki czarterowe Składa się z około czterdziestu członków.

Grupa ta później utworzyła stowarzyszenie Zadania dotyczące wysiłków czarterowych, W celu zbierania, online, darowizn finansowych, odliczenia podatku, paragonu na rzecz. W sumie stowarzyszenie zostało zaproszone do realizacji innych projektów w przyszłości, pozyskując blisko 25 000 euro. Zgodnie z listą potrzeb, zidentyfikowaną przez Urząd Bezpieczeństwa Cywilnego syna Zenka Cestochovej, część tej kwoty została przeznaczona na zakup apteczek, leków, artykułów zdrowotnych, artykułów do pielęgnacji niemowląt… „Otrzymaliśmy również darowizny ze szpitala Chartreuse” — mówi Oliver Dupuy.

Aby się tam dostać, klubowe firmy dostarczyły cztery ciężarówki. „W gotówce pomysł polegał na zakupie sprzętu do ich napełniania i opłaceniu transportu, paliwa i autostrad”.
O godzinie trzeciej, w środę, 6 kwietnia, załadowani około dwudziestoma ludźmi, wyruszyli z Eure-et-Loir w ten czwartek, 7 kwietnia, o szóstej rano. Konwój przewozi ze sobą część darowizn zebranych przez Chartres Métropole.

Obsługiwane przez Liderów Biznesu i innych

Z Genekiem pojazdy muszą przybyć na noc do Częstochowy. „Na miejscu materiały konserwacyjne (środki dezynfekujące, kompresy itp.) zostaną przeniesione do innej ciężarówki jadącej na Ukrainę”, zauważa Oliver Dupuy.

Prezydent wspomniał o nowym środku na rzecz Ukrainy, którego forma nie została jeszcze określona. „Za resztę pieniędzy zbudujemy nowy konwój lub zaufamy zaufanemu stowarzyszeniu na miejscu…”

Thierry Roellen, Geneck, Nelson Martins-Goyalho, Loic Paul, Franசois DeLoni, Fabrice Finan, Sylvie Bonaphones.

READ  Lista 26 za euro!