Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lewandowski uhonoruje Ukrainę

Joosep Martinson / Getty Images autorstwa Laureusa Na mundialu w Katarze kapitan Polski Robert Lewandowski będzie nosił barwy nieobecnej na zawodach i wciąż najeżdżanej przez Rosję Ukrainy (zdjęcie zrobione w Warszawie 20 września).

Joosep Martinson / Getty Images autorstwa Laureusa

Na mundialu w Katarze kapitan Polski Robert Lewandowski będzie nosił barwy nieobecnej na zawodach i wciąż najeżdżanej przez Rosję Ukrainy (zdjęcie zrobione w Warszawie 20 września).

Piłka nożna – to gest czysto symboliczny, ale nie mniej ważny. Z okazji Mistrzostw Świata 2022 kapitan Polski Robert Lewandowski założy opaskę swojego odpowiednika z reprezentacji Ukrainy, którą otrzymał we wtorek 20 września.

Sposób na potwierdzenie poparcia dla narodu sąsiadującego z Polską i uczczenie nieobecności kraju na mundialu w Katarze w kontekście wojny.

To dla mnie wielki zaszczyt nosić tę kapitańską opaskę w barwach Ukrainy podczas Mistrzostw Świata Gwiazda hiszpańskiego klubu Barcelona – powiedziała, zgodnie z tym, co podała polska agencja informacyjna, po otrzymaniu niebiesko-żółtej odznaki od byłego reprezentanta i trenera reprezentacji Ukrainy Andrija Szewczenki.

Wiadomość do świata »

Cały kraj jest dotknięty wojną i wszyscy są w niebezpieczeństwie Szewczenko powiedział wyraźnie poruszony. ” Tymczasem wszyscy pracują i robią, co mogą, aby przyczynić się i pomóc innym, aby wesprzeć kraj. Piłkarze nie są wyjątkiem. To także przesłanie dla świata: walczymy, wciąż żyjemy i nigdy się nie poddamy. Powiedział, według gazety codziennej Gazeta Wiborczapodczas spotkania z Lewandowskim, które odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Bransoletę tę po raz pierwszy założy Robert Lewandowski 22 listopada podczas meczu otwarcia jego selekcji z Meksykiem. Następnie Polacy zmierzą się z Arabią Saudyjską i Argentyną, aby zakwalifikować się do 1/8 finału.

READ  Włochy pokonują Belgię i zajmują trzecie miejsce

Ukraińcy zobaczyli, że ich bieg w play-offach dobiegł końca. Po odrzuceniu Szkotów (3-1), przegrali (1:0) przez Walię na początku czerwca.

Zobacz także na Połowa postu: