Lekkoatletyka: Dylan Borleigh notuje najlepszy czas sezonu w Polsce, Ismail Dabjani kwalifikuje się do mistrzostw świata na 1500 m

Z czasem 46.02 miał miejsce jego najlepszy występ w sezonie. Aby zakwalifikować się do Mistrzostw Świata Eugene’a w lipcu, młodszy brat Kevina i Jonathana, który ma rekord życiowy 45,55, musi osiągnąć czas 44,90. Na Euro Monachium w sierpniu wystarczy 45,70 czasu. Zwycięstwo w niedzielę w Polsce odniósł dominikanin Alexander Ogando z czasem 44,68 sekundy.

Na 100-metrowych płotkach dominikanin Yasmine Camacho Quinn zaimponował czasem 12,43, drugim najlepszym występem roku, pomimo wiatru czołowego 1,4 metra na sekundę.

W biegu na 400 metrów Polka Natalia Kaczmarek pokonała Amerykankę Alison Felix (50,71) z czasem 50,41 metra. W rzucie młotem najlepszy występ w roku zanotował Polak Wojciech Novick z rzutu 81 m 58.

Ismail Dabjani zakwalifikował się na światy na 1500m

Zajmując piąte miejsce w wyścigu na 1500 m z czasem 3:34.39 w niedzielę na Mistrzostwach Diamentowej Ligi Lekkoatletyki w Rabacie w Maroku, Ismail Dabjani osiągnął minimum wymagane do mistrzostw świata. Aby zagrać w lipcu w Eugene, trzeba było ustawić czas poniżej 3:35.00.

Posiadając rekord kraju 3:33.06 od zeszłego roku, Debjani zakwalifikowała się już na mistrzostwa Europy w Monachium w sierpniu. Zwycięstwo przypadło Jake’owi Whitemanowi w 3:32,62. Camille Laos nie przekonała w wyścigu na 400 m w Rabacie, ukończyła wyścig na ósmym miejscu z czasem 52,77 sekundy, wyprzedzając swój najlepszy czas sezonu o jedną sekundę. Jego najlepszy wynik to 51,49. Dominikanka Marielde Paulino wygrała wyścig z czasem 50.10.

Tim van de Velde wygrywa 3000 m przez płotki w Rellingen

Tim van de Velde wygrał bieg na 3000 m przez płotki podczas spotkania Zielonych Świąt w Rehelingen z czasem 8:30,66 w niedzielę w Niemczech. Van de Velde pobił swój rekord w zeszłym tygodniu (8:27,37), co pozwoliło mu zdobyć bilet na Euro w Monachium w sierpniu. Dla Eugene Worlds w lipcu minimum to 8:22,00

Inni Belgowie nie dali się przekonać w niedzielę w Niemczech. Na 100 m Kobe Fliminx zajął trzecie miejsce z czasem 10,56, daleko od niższych światów (10,05) i Euro (10,16). Na dystansie 1500 m Tarek Makram zajął trzecie miejsce z czasem 3:39.05, daleko od najniższych światów (3:35.00) i Euro (3:36,00). Na 800 m Vanessa Schonte zajęła trzecie miejsce z czasem 2:05.37, ponad pięć sekund za minimum światowym (1:59.50) i Euro (2:00.40).

READ  Liga Mistrzów – Atletico Madryt – Manchester City: City zakwalifikuje się do półfinału, żałuje Atletico