Liga Narodów – Portugalia: „Powtarzam, że jest najlepszym graczem na świecie”: Ronaldo w Wigilię

Legenda trwa. Podczas gdy Lionel Messi Ogromna piątka z Argentyną przeciwko Estonii (5-0), jego lepszy rywal odpowiedział krokiem w tę niedzielę. Cristiano Ronaldo strzelił dwa gole Wielka wygrana Portugalii nad Szwajcarią W ramach drugiego dnia Grupy 2 Ligi Narodów (4:0).

37-latek wyraźnie chciał zabłysnąć na Estádio José Alvalade Park w Lizbonie, domu Sportingu CP, i dołączył do swojego klubu trenerskiego w wieku 11 lat. Podczas otwarcia tego stadionu w sierpniu 2003 roku zwrócił na siebie uwagę Manchester United podczas zmieniającego karierę meczu towarzyskiego.

Liga Narodów

Święta Ronaldo, Hiszpania to cud

7 godzin temu

Jego matka płacze

Po pierwszych minutach meczu zawodnicy CR7 pozwolili Williamowi Carvalho otworzyć wynik słabym rzutem wolnym (15). Następnie w ciągu pięciu minut dał sobie dublet z odzyskaniem przy wejściu na powierzchnię (35), a następnie po strzale Diogo Joty (40).

Wystarczająco, by jego matka, Maria Dolores, płakała z radości, obecna na trybunach z T-shirtem narzuconym na ramiona. W drugiej połowie nadal mnożył swoje próby, ale do tej pory nie udało mu się znaleźć siatki. Gwiazda wciąż strzela 117 bramek w 188 meczach międzynarodowych.

To sprawiło, że jego trener Fernando Santos prawie zaniemówił. Cóż więcej można o nim powiedzieć? Portugalski technik skomentował po spotkaniu. Powtarzam, jest najlepszym graczem na świecie. Myślę, że to mówi wszystko.” Cristiano Ronaldo będzie miał szansę poprawić swój rekord świata pod względem liczby osiągnięć w reprezentacji w czwartek przeciwko Czechom. Nadal będzie w Sportingu.

Portugalczyk świętuje bramkę w Portugalii – Szwajcaria (4-0)

kredyt: Getty Images