Lekcje z premiery Władimira Petkovicia

Era Jamala Belmadiego zakończyła się pewnym wrzaskiem. Teraz czas na Vladimira Petkovicia. Nowy trener Algierii rozpoczął wczoraj swoją misję od krótkiego, ale oszałamiającego zwycięstwa nad Boliwią 3:2. Nie było to łatwe, bo pomimo pierwszego gola strzelonego przez Al-Guiriego (43. miejsce), południowoamerykańska drużyna odwróciła wynik za sprawą Algaranas (47.) i Sagredo (70.). Na szczęście dla Foxes Benzii (79) i oportunistycznej Mandy (90+4) udało się naprawić sytuację i wysadzić stadion Nelsona Mandeli w Paraque.

Reszta zostanie podana po tym ogłoszeniu

Słabość opozycji, narodu nr 86 w FIFA, wyraźnie stawia ten występ we właściwej perspektywie. Stagnacja, jaką zaobserwowano po przerwie, po dobrej pierwszej połowie, rodzi pytania. To prawie dużo kosztuje. Warto również podkreślić kilka pozytywnych rzeczy, takich jak wprowadzenie kłopotliwego Moncefa Bakkara, który był jego pierwszym wyborem. Poświęcenie nowojorskiego napastnika pomogło także Benzii w zdobyciu drugiego gola dla Algierii, choć on sam mógł kilka chwil później strzelić zwycięskiego gola, nie ratując boliwijskiego bramkarza.

Do czytania
Algieria – Boliwia: oficjalny skład

Prawdziwa luka powietrzna po powrocie z szatni

„Zwycięstwo w pierwszym meczu jest ważne60-letni Bośniak potwierdził to na konferencji prasowej. Dobrze weszliśmy w mecz, ale zmarnowaliśmy wiele okazji. Mieliśmy dobrą pierwszą połowę, ale kiedy straciliśmy pierwszego gola, ciężko było nam się psychicznie otrząsnąć i straciliśmy drugiego gola. Musieliśmy mieć mentalność, aby wrócić i to zrobiliśmy. Chłopaki wnieśli ogromny wkład i pozwolili nam zmienić sytuację. Uważa, że ​​praca będzie przede wszystkim w głowach, abyśmy nie zaobserwowali takiego spadku formy jak w piątkowy wieczór.

Dodał: „Zawodnicy potrafili zareagować wyrównaniem i zdobyciem trzeciego gola. Jeśli chodzi o mentalność, są też dobre rzeczy do zapamiętania. Naszą rolą dla mnie i załogi jest wspieranie ich w tym, a potem zwycięstwa przywracają pewność siebie.”Były siłacz Nati podsumowuje. Ponowne powołanie Yacine Brahimi (34 l.) do składu 4-4-2 będzie również dobrym źródłem inspiracji, na którym Algieria będzie mogła polegać w przyszłości, a mianowicie wtorkowy mecz towarzyski w Republice Południowej Afryki. W meczu zabraknie jednak kontuzjowanego Bena Sabainiego, którego w 20. minucie zastępuje Tougai.

READ  Mbappe, Haaland, Lewandowski, Salah, Dembele... Najnowsze mocne komunikaty Laporty!