Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

[Le portrait] Maria Shkulna (strzelanie): dotyka serca

[Le portrait] Maria Shkulna (strzelanie): dotyka serca

Po zdobyciu tytułu mistrzyni świata z Ukrainą i strzelaniu dla Polski Maria Szkolna dołączyła do Luksemburga. Z miłością!

Jakieś dziesięć dni temu w Wielkiej Brytanii Maria Szkolna zdobyła drużynowy złoty medal z Jill Siewert (rekord kraju) i srebrny medal (indywidualnie) na GP Lilleshall w Wielkiej Brytanii. – Bretania. Ale kim jest ta piękna młoda 25-letnia kobieta, która wylądowała w Luksemburgu z miłości?

Maria urodziła się 28 października 1997 roku niedaleko Lwowa na Ukrainie. Jego rodzina jest pochodzenia polskiego, w domu mówi po ukraińsku i polsku. Pójdziesz do polskiej szkoły, a nawet poćwiczysz na wysokim poziomie polski taniec narodowy.

Ale jego prawdziwym sportem jest łucznictwo, które jego ojciec (od redakcji: Kostyantyn Szkolnyj) uprawiał na bardzo wysokim poziomie: „Był na igrzyskach olimpijskich w Seulu, był kilkukrotnym mistrzem ZSRR. Został trenerem, wyszkolił żołnierzy, otworzył strzelnicy, w której pracowała moja mama, robił to też mój starszy brat.

Wolę łódź mieszkalną niż recurve. Jest mniej fizyczny, ale bardziej psychiczny

Dlatego warto się tam wystawić. A dokładniej łuk bloczkowy lub bloczkowy: „Wolę go od refleksu. Wymaga większej precyzji niż siły. Jest mniej fizyczny, ale bardziej umysłowy.” Dziewczyna jest utalentowana: „Zaczęłam w wieku 11 lat. Od razu znalazłam się wśród najlepszych na Ukrainie, ale było nas niewielu. Na początku łucznictwo było tylko hobby. Poprzez trening i pracę robimy postępy.”

Maria Shkulna dużo pracuje. I ogromny postęp. Pierwsze międzynarodowe medale w 2013 roku, mistrz świata juniorów w następnym roku. Ale rok 2015 będzie punktem zwrotnym. w jego karierze. I w jego życiu. W Kopenhadze wywalczyła z Ukrainą drużynowy tytuł mistrza świata. Tam też spotka Pita Kleina, który stanie się jej towarzyszem życia. Dwa gołąbki również skorzystały z pobytu w Las Vegas tej zimy, aby wziąć ślub!

READ  Czy Novak Djokovic może zostać w Australii, aby zagrać w World Open? Tenisista czeka na decyzję sądu

„Znamy się od zawsze puchary juniorów Przed 2015 rokiem. Ale po prostu się przywitaliśmy. Był już w Kopenhadze, a dwa tygodnie później na mundialu we Wrocławiu poznaliśmy się bliżej. Utrzymywaliśmy kontakt i zaprosiłem ją, aby przyjechała i kręciła jedną z pierwszych edycji GT Open, której byłem jednym z organizatorów” – wyjaśnia Grand Ducal Archer, który przyznaje: „Zakochałem się”.

Związek na odległość Od września 2015 roku wyjechała na studia do Krakowa na słynną Akademię Wychowania Fizycznego. W tym okresie będzie kręciła pod polskimi barwami, co na Ukrainie nie jest zbyt popularne. Ale kiedy skończyła studia, ona i Beth Klein postanowiły osiedlić się w Luksemburgu.

Nie rozumiałem, co się dzieje. Słyszymy syreny. Ludzie wpadli w panikę

Tylko że Polska wymaga, aby jej sportowcy jeździli na jej murawie, Maria Szkolna będzie teraz strzelać dla Wielkiej Księżnej, która ma szansę odzyskać jednego z najlepszych strzelców świata: „Najpierw jestem przede wszystkim w dobrym Forma bo na uczelni nie mogłem Od treningów tak jak chciałem. Potem zacząłem uczyć się języka. W 2019 dołączyłem do kadry narodowej.”

Po zainstalowaniu, po próbie funduszu zatrudnienia — „praca za biurkiem nie jest dla mnie” — chce zacząć jako trener personalny, ale zdaje sobie sprawę, że ta działalność nie jest zgodna z uprawianiem sportu na wysokim poziomie. Wreszcie, w lipcu 2021 roku, ona i Pete Klein stworzyli Luxarc, pierwszy sklep internetowy i stacjonarny (w Limbach) poświęcony fotografowaniu w Luksemburgu. W tym samym czasie została także trenerem kadry narodowej. Szczególnie zajmuje się utalentowanymi młodymi pędami, takimi jak Lea Tonus.

Krótko mówiąc, wszystko wydaje się działać najlepiej w najlepszym z możliwych światów. Jedyny minus: Pozytywna kontrola antydopingowa podczas zawodów w Gwatemali: „Wiedziałem, że to przez jedzenie”. Dziewczyna nie zawaha się opowiedzieć o tym incydencie i zostanie udowodnione, że rzeczywiście została zanieczyszczona żywnością przetwarzaną w tym kraju za pomocą sterydów.

READ  Zagraj w Challenger Pair Up Gravity

W lutym 2022 jego życie ponownie się zmieniło: „23-go pojechałem do rodziców. 24-go nie do końca rozumiałem, co się dzieje. Słyszeliśmy syreny, ludzie wpadli w panikę. Pobyt wypoczynkowy wkrótce zamienia się w misja „powrotu do domu”. „Moja rodzina powiedziała mi, że muszę szybko wyjechać, zanim zamkną granice. W końcu udało mi się znaleźć autobus i po 48 godzinach dojechać do Polski.

Zostawiła rodzinę. Z kim się mierzy: „Mój brat mieszka we Lwowie. On i jego żona są wolontariuszami. Pracuje w IT. Ona jest dziennikarką. Dużo pisze o tym, co się dzieje. O zdrowiu psychicznym ukraińskich żołnierzy”. Po powrocie do Luksemburga zorganizowała kilka grup pomocy Ukraińcom: „Wraz ze szkołą podstawową w Dudelange wysłaliśmy apteczki i żywność”.

Nie jestem zadowolony z żadnego z moich rekordów

Wielu rosyjskich sportowców wysyła mu niesamowite listy: „Większość z nich cieszyła się, że Ukraina została wyzwolona od nazistów. Na szczęście trochę się przestraszyłem tej wiadomości i przepraszam. I szczerze mówiąc, nie chcę tego mieć”.

Kiedy planowała odwiedzić rodziców na Boże Narodzenie, w końcu przyjechali. Wystarczająco, by pchnąć ją na sezon, w którym ma tak wiele ambicji: „Obecnie mam 12 latH świat. Chcę być w pierwszej dziesiątce. Dążę też do finału Pucharu Świata, który skupia najlepszą ósemkę roku. Potem są Mistrzostwa Świata, Igrzyska Europejskie…”. Igrzyska Europejskie odbędą się także w Krakowie, gdzie studiowałem przez trzy lata.

Marzy o JO: „Pod koniec roku dowiemy się, czy w Los Angeles powstanie kompleks. ”. Niezależnie od jej aktualnych rekordów, Maria Szkolna ma tylko jedno do zrobienia: pobić je.

„Wciąż daleko mi do bycia tam, gdzie chcę być. Nie jestem zadowolony z żadnego z moich rekordów.” Dołączyła też do imprezy, bo w Antalyi, gdzie bierze udział w mistrzostwach świata, pobiła we wtorek swój rekord kwalifikacyjny, podnosząc go z 700 do 704.

READ  Narbonne. Jose Lima został ponownie wybrany z Portugalią

Krótko

Maria Szkolna ma już na swoim koncie długą historię: mistrzyni świata juniorów w 2014 roku, drużynowa mistrzyni świata w 2015 roku, także mistrzyni Europy juniorów w 2017 roku, dwukrotna zdobywczyni Grand Prix Europy.

Obecnie zajmuje 12H Na świecie w zeszłym roku na mundialu w Paryżu zajęła imponująco czwarte miejsce. Oprócz tego, że jest aktywną gimnastyczką na wysokim poziomie, wraz z mężem Petem Kleinem prowadzi butik Luxarc i jest trenerem Federacji Luksemburskiej.