Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Laboratorium Xenothera w Nantes ogłosiło, że jej lek jest skuteczny przeciwko wariantowi Omicron

W komunikacie prasowym opublikowanym w poniedziałek, 27 grudnia, firma biotechnologiczna Xenothera z siedzibą w Nantes ogłosiła pierwsze wyniki skuteczności in vitro przeciwciała poliklonalnego anty-Covid przeciwko wariantowi Omicron. Według laboratorium leczenie XAV-19, Już aktywny w poprzednich wariantachi „Posiada zdolność blokowania Omicrona”. Ten lek jest przeznaczony dla pacjentów z umiarkowanym COVID-19Aby uniknąć zaostrzenia choroby i przejścia na intensywną opiekę.

„Wiemy od zeszłego tygodnia, że ​​przeciwciała monoklonalne stosowane obecnie w terapii tracą swoją aktywność terapeutyczną wobec wariantu Omicron. W tym kontekście nasze wyniki potwierdzają Promyk nadziei Aby walczyć z tą nową alternatywąSzefowa Xenotheri, Odile Duvaux, wyjaśnia. Utrata skuteczności przeciwciał monoklonalnych nie jest zaskakująca. Ponieważ XAV-19 jest przeciwciałem poliklonalnym, jego skuteczność wobec wariantów jest prawdopodobnie ogólnoustrojowa, chociaż zawsze należy to zweryfikować i właśnie to zrobiliśmy”.

Około dziesięciu projektów na całym świecie

Jak przypomina laboratorium w komunikacie prasowym, przeciwciała monoklonalne są obecnie dopuszczone albo dla pacjentów z początkowym Covid (<5 dni), jeśli mają czynniki ryzyka, albo dla pacjentów szpitalnych bez wirusa HIV. „W takich przypadkach nie ma już żadnego rozwiązania terapeutycznego, jeśli pacjent jest nosicielem wariantu Omicron. Przeciwciało poliklonalne, takie jak XAV-19, może zaspokoić tę potrzebę”.

Na całym świecie opracowywanych jest około dziesięciu projektów przeciwciał poliklonalnych anty-COVID, z XAV-19 „Jeden z najbardziej zaawansowanych programów”.

Zaproszenie do rządu

„W obliczu nagłej sytuacji zdrowotnej wzywamy teraz rząd do tego Poprosiliśmy o wcześniejszy dostęp do naszego leczenia Wykorzystuje warunki niezbędne do jej sukcesu ze względu na niepowodzenie przeciwciał monoklonalnych i szybkie rozprzestrzenianie się wariantu Omicron. Jak waliliśmy od ponad roku, szczepionki i terapie są dwoma ramionami walki z pandemią. Mamy nadzieję 25 000 $ od XAV-19 Już wyprodukowane i gotowe do użycia, pacjenci, którzy tego potrzebują, mogą z niego skorzystać tak szybko, jak to możliwe.”, podsumowuje Odile Dufux.

READ  To trochę „podnoszenie morale” dla załogi stacji kosmicznej