Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Książę Harry niespodziewanie pojawia się w Londynie na procesie przeciwko wydawcy Daily Mail

Książę Harry niespodziewanie pojawia się w Londynie na procesie przeciwko wydawcy Daily Mail

Sześć osób publicznych, w tym książę Harry i Elton John, oskarża brytyjski tabloid o nielegalne pozyskiwanie informacji na ich temat, w szczególności poprzez podsłuchiwanie.

Książę Harry sprawił niespodziankę, kiedy w poniedziałek rano przybył do Sądu Najwyższego w Londynie, gdzie odbywa się rozprawa przeciwko wydawcy gazety. codzienna pocztaAssociated Newspaper, którą wielu celebrytów oskarżyło o nielegalne zbieranie informacji.

Nagranie ze Sky News pokazało, jak 38-letni książę, który mieszka w USA od czasu wycofania się z monarchii, wysiada z minibusa i wchodzi do budynku, gdzie podczas zaplanowanej na cztery dni rozprawy. , wyd codzienna poczta Próbuje zamknąć pozwy wytoczone przez najmłodszego syna króla Karola, piosenkarza Eltona Johna czy aktorki Liz Hurley i Sadie Frost.

W postępowaniu sądowym, które rozpoczęło się w Londynie, sześciu powodów oskarżyło ANL o wykorzystywanie detektywów do podsłuchiwania ich w samochodzie lub w domu.

Nielegalne podsłuchiwanie

Ogłaszając tę ​​akcję na początku października, grupa „całkowicie i jednoznacznie obaliła to oburzające zniesławienie, które wydaje się być niczym więcej niż zaplanowaną i skoordynowaną próbą przejrzenia nagłówków”. e-mail W aferze podsłuchowej związanej z artykułami sprzed 30 lat”.

Brytyjską prasą tabloidową wstrząsają od około dziesięciu lat liczne skandale związane z nielegalnym podsłuchiwaniem od początku XXI wieku.

Na początku sprawy w 2005 roku chodziło o podsłuchiwanie poczty głosowej współpracowników książąt Williama i Harry’ego, ale emocje osiągnęły szczyt latem 2011 roku, kiedy tabloid News of the World odsłuchał pocztę głosową zaginionej osoby i ostatecznie znalazł martwa uczennica Millie Dowler.

Rewelacje doprowadziły w niedzielę do zamknięcia tabloidu magnata medialnego Ruperta Murdocha, który zapłacił 2 miliony funtów rodzinie Millie Dowler w ramach polubownego porozumienia.

Podczas gdy kilka osób pozwało tabloidy do sądu po podsłuchiwaniu ich, po raz pierwszy takie pozwy wymierzone są w wydawcę gazety. Codziennie majI.

Pierwszy występ w Londynie

członkowie rodziny królewskiej Zawsze odmawia stawienia się W sądzie. W 2002 roku książę Karol sprzeciwił się udziałowi w procesie byłego lokaja Paula Burrella, oskarżonego o kradzież. Niedawno książę Andrzej zawarł ugodę pozasądową Zawiadomienie o gwałcie.

READ  Ludzkość ma nowego dziekana

To pierwszy raz, kiedy książę pojawił się publicznie w Londynie od czasu publikacji swojej książki Świecące figi, poprzedni styczeń. Zaproszony na koronację króla Karola, swojego ojca, 6 maja, książę Harry nie wyjaśnił jeszcze, czy zamierza odpowiedzieć na to zaproszenie.

Obecność Harry’ego i Meghan na koronacji Karola wywołała wiele spekulacji w Wielkiej Brytanii. Relacje między Sussexami a rodziną królewską są napięte, zwłaszcza od czasu wyemitowania filmu dokumentalnego o Harrym i Meghan na platformie Netflix w grudniu ubiegłego roku oraz publikacji wspomnień księcia.

Najważniejsze elementy