Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ciężko uzbrojona młoda kobieta zabiła 6 osób, w tym 3 dzieci

Nowy dramat o broni w USA. W strzelaninach zginęło co najmniej sześć osób, w tym troje dzieci Prywatna szkoła podstawowa w NashvilleWedług policji w poniedziałek. Podejrzana, ciężko uzbrojona 28-letnia kobieta, została zastrzelona przez organy ścigania.

Młoda kobieta, której motywy nie zostały jeszcze ustalone, późnym rankiem otworzyła ogień do szkoły podstawowej przy kościele prezbiteriańskim, uzbrojona w dwa karabiny szturmowe i pistolet. „Policja z Nashville zareagowała i strzelec nie żyje” – poinformowały organy ścigania na Twitterze.

W Stanach Zjednoczonych strzelaniny popełniane przez kobiety są niezwykle rzadkie: według danych FBI tylko 3 ze 140 masowych strzelanin w ciągu ostatnich 40 lat.

„tragiczna sytuacja”

Rzecznik szpitala John Hauser powiedział, że trzech pacjentów leczonych na oddziałach dziecięcych Vanderbilt University Medical Center miało rany postrzałowe i po przybyciu na miejsce uznano ich za zmarłych. Dodał, że zginęły także trzy osoby dorosłe.

Republikański gubernator Tennessee, Bill Lee, napisał na Twitterze, że obserwuje tę „tragiczną sytuację”, wzywając Amerykę do „modlitwy za szkołę, kongregację i społeczność w Nashville”.

„Wystarczy, prezydent Biden prosi Kongres o ponowne podjęcie działań” – powiedziała rzeczniczka Białego Domu Karen Jean-Pierre. W swoim orędziu o stanie Unii Joe Biden opowiadał się za zakazem półautomatycznych karabinów szturmowych, tak jak to miało miejsce w latach 90. Ale to wymagałoby poparcia kontrolowanej przez Republikanów Izby Reprezentantów i 60 ze 100 senatorów, co jest niemożliwym progiem do osiągnięcia Kongresu bardziej podzielonego niż kiedykolwiek.

READ  Premier potępia „całkowite porzucenie Francji”