Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kryzys na Ukrainie: rząd prowadzi negocjacje z polskimi władzami w celu uzyskania amnestii, która może umożliwić studentom kongijskim kontynuowanie studiów, zwłaszcza w Polsce

Sytuacja kongijskich uchodźców ukraińskich w krajach europejskich została ponownie zaproszona na 47. posiedzenie Rady Ministrów, które odbyło się w piątek 1 kwietnia 2022 r. Według wicepremiera, ministra spraw zagranicznych Christopha Lutendolę, dotychczas 600 Kongijczyków , głównie studenci, przebywają w Polsce, a 34 Inny obywatel Rumunii, 6 studentów z Węgier, około 200 studentów jest nadal zakazanych przez Ukraińską Służbę Migracyjną na granicach z Rumunią, Węgrami i Słowacją, z których część nie ma już paszportów.

„(Od redakcji: Christoph Lutendola) zauważył, że powołana przez rząd jednostka kryzysowa pracuje nad udzielaniem pomocy obywatelom uciekającym przed wojną na Ukrainie. Ta pomoc rządowa koncentrowała się głównie na mieszkalnictwie, dystrybucji laptopów i pudełek z zaopatrzeniem. rzeczy zaginęły podczas podróży” – identyfikuje Raport ze spotkania przedstawiony przez Patricka Moaya, rzecznika rządu.

I dodać:

„Nasza ambasada w Polsce prowadzi negocjacje z polskimi władzami w celu uzyskania stopnia honoru, który umożliwi kongijskim studentom z uniwersytetów na Ukrainie kontynuowanie studiów w Polsce lub w innych częściach Europy”.

Rosyjska inwazja na Ukrainę miała wiele konsekwencji na całym świecie. Oprócz konsekwencji gospodarczych i politycznych wojna ta spowodowała wysiedlenie wielu ludzi w Europie i wielu Kongijczyków również zostało dotkniętych tą sytuacją.

Klemens Mwamba

READ  Rawlplug inwestuje w druk 3D SLS, aby przyspieszyć etap prototypowania