Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kryzys energetyczny w UE: minister gospodarki Hiszpanii ma nadzieję na „tendencję spadkową” cen energii elektrycznej

Między racjami żywnościowymi w supermarketach, strajkiem kierowców ciężarówek o ceny benzyny i rosnącą inflacją w Hiszpanii, minister gospodarki powiedział FRANCE 24, że „niezbędne” jest umożliwienie Madrytowi podjęcia działań w celu obniżenia cen energii elektrycznej.

Zatrzymaj wzrost cen

Współpracujemy z zamawiać Aby uzyskać pozwolenie na oddzielenie naszego rynku energii i tym samym powstrzymanie wzrostu cen […] Nie ma sensu, by obywatele hiszpańscy i portugalscy nie odnosili korzyści z faktu, że na przykład co najmniej 50% naszej produkcji pochodzi z odnawialnych źródeł energii. To bardzo tania i czysta energia, a nasi obywatele powinni skorzystać z tych niższych cen – wyjaśnia minister Nadia Calvino.

Co więcej, w tygodniu, w którym Komisja Europejska ogłosiła, że ​​w Polsce przebywa bardzo duża liczba uchodźców ukraińskich i część z nich musi starać się o pobyt czasowy w innych państwach członkowskich UE, minister zadeklarował, że Hiszpania „jest gotowa wesprzeć kraje najbliższe na Ukrainę”. „Granica jest w stanie to zrobić”, a biorąc już blisko 30 000 uchodźców, „mamy nadzieję, że szybko dotrzemy do 70 000”.

I podczas gdy niemiecki minister gospodarki mówi, że ostatnia runda sankcji wobec reżimu Władimira Putina nie powinna być ostatnią, Calvino mówi, że ważne jest również, aby upewnić się, że obecne sankcje są skuteczne. Wzmacnialiśmy je z tygodnia na tydzień, wypełniając luki, upewniając się, że przynoszą pożądany efekt, co oznacza, że ​​zmuszają Putina do jak najszybszego zakończenia ataków. »

Wreszcie, po skoncentrowaniu się polityki zagranicznej z Madrytu na statusie spornego terytorium w Saharze Zachodniej – co skłoniło Algierię do odwołania swojego ambasadora – minister zapewnił, że „nasze stosunki z Algierią są tak dobre, jak to tylko możliwe” i że „jesteśmy wejście w nową fazę stosunków z Marokiem, charakteryzującą się rozwojem Dialogu i bliską współpracą.