Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kovit: Rosja, Węgry, Bułgaria, Polska… epidemia nasila się w tych krajach europejskich.

Manon C., Caroline J.. Zaktualizowano 4 listopada 2021 o 10:58 rano

Epidemie koronawirusa rosną w wielu krajach europejskich, w tym w Rosji, Czechach i Polsce, podczas gdy liczba nowych infekcji cowpea nieznacznie wzrasta we Francji. Oto przegląd tych krajów stojących w obliczu wybuchu epidemii Govt-19 tej jesieni.

Powinniśmy się obawiać znacznego wzrostu liczby Nowe przypadki Govt-19 Wiele kraje europejskie ? Kiedy Identyfikacja 5 milionów zgonów na całym świecie z powodu choroby rządowej Minął 1 listopada ubiegłego roku, Prawie dwa lata po odkryciu wirusa w Chinach, TheEpidemia rośnie Za to Piąty tydzień po Wiele kraje europejskie.

„Po raz pierwszy od dwóch miesięcy całkowita liczba przypadków i zgonów COVID-19 wzrasta, co wynika z obecnego wzrostu epidemii w Europie, który jest wyższy niż spadek obserwowany w innych częściach świata”. Powiedział o tym Tetros Adanom Capreius, dyrektor generalny WHO, na niedawnej konferencji prasowej organizacji. Podczas konferencji prasowej 27 października Gabriel Attal Dalsze potwierdzone ”Wydaje się, że epidemie nasilają się w całej Europie, na wschodzie iw Wielkiej Brytanii. Prawdziwe, Europa Obecnie Tylko region Na świecie Covid rośnie w siłę.

Szczegółowo WHO podkreśliła w swoim ostatnim raporcie, że: Ożywienie epidemiczne w Rosji, Turcji, Rumunii i Wielkiej Brytanii. ten Rosja Jest szczególnie wrażliwy Nowa fala. 28 października w mieście wprowadzono nowe ograniczenia (zamknięto szkoły i restauracje) Moskwa, Kiedy urzędnicy ds. zdrowia otwierają Szpital tymczasowy Ponad 600 łóżek wyposażonych jest w tlen i około dwudziestu jednostek resuscytacyjnych. Według oficjalnych rosyjskich danych od 20 października codziennie umierało średnio 1000 osób; Równowaga niedoceniana przez urzędników służby zdrowia.

Wszędzie sytuacja jest niepokojąca. Tak jest szczególnie w przypadku Republika Czeska Zauważamy wzrost o około 120% w codziennych przypadkach w ciągu tygodnia, ale nadal Węgry (+ 103%), w Belgia (+ 75%) lub wewnątrz Niemcy (Prawie 50% wzrost).

READ  20 lat Auto Photo Festival w Polsce

ten Kraje Europy Wschodniej i Środkowej Szczególnie cierpią z powodu tej nowej fali. I tak dalej Bułgaria Pod koniec października na 6 mln osób odnotowano ponad 6800 nowych przypadków codziennych infekcji. w PolskaSytuacja jest podobna, gdy w Rumunia, Ten Pęknięcia systemu opieki zdrowotnej Covid stoi w obliczu odrodzenia przypadków: bez miejsc w usługach szpitalnych lekarze dostarczają tlen pacjentom bezpośrednio do ich samochodu.

Kraje bałtyckie i Europa Środkowa przeżywają największą epidemię i jest to dla nich najważniejsza fala od początku epidemii.”, zgodził się epidemiolog Antoine Floholt 21 października w felietonach Zachodnia Francja.

Jeśli Francja, Szwajcaria, Włochy czy nawet Hiszpania pojawią się w momencie wychodzenia z tej epidemii, to niestety tak nie jest. Wielka Brytania, który wymienia około 45 000 nowych zanieczyszczeń dziennie. Profesor Jonathan Van Tom, jeden z doradców rządu brytyjskiego, powiedział: „Ceny są teraz bardzo wysokie, wyższe niż w większości krajów w Europie i będzie bardzo gorąco. Wiele osób uważa, że ​​ta epidemia już za nami. To nie moja opinia. Trudno się spodziewać. Zima jest jeszcze długa wyłączony.”

Więc jak to wytłumaczysz? Narodziny epidemii rządowej W niektórych krajach europejskich? Według Pr Antoine Flahault, „Niski wskaźnik szczepień ” Potrafi wyjaśnić wydarzenie ”W większości tych krajów nie brakuje szczepionekWyjaśnił w Zachód-Francji.

Jak wspomniano LCI, Zasięg szczepień jest w rzeczywistości mniej ważny w krajach dotkniętych tą epidemią. w Polska, Tylko 53% z nich otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko Govit-19. Są 61% Węgry I 57% en Republika Czeska.