Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prawo do aborcji, którego domagają się tysiące kobiet

Opublikowany

Aktualizacja

Artykuł napisany przez

Śmierć 30-letniej Izabeli, która chciała dokonać aborcji, skierowała Polskę przeciwko aborcji. Na ulicach kraju wiele kobiet domaga się sprawiedliwości.

22 września Izabela, 30-letnia i 5-miesięczna ciąża, zmarła w Polsce, nie mogąc dokonać aborcji. W sobotę 6 listopada na ulicach stolicy Polski kilku protestujących złożyło mu hołd, jednocześnie krytykując nowe prawo obowiązujące w kraju, uniemożliwiające aborcję. „Chcę żyć, nie chcę umrzeć”Jedna kobieta skopiowała słowa, które Isabella powiedziała przed śmiercią.

Według rządu błąd medyczny

30-latek mógł porozmawiać z matką zaledwie kilka godzin przed śmiercią w szpitalu na Śląsku. „Dziecko waży 485 gramów. Teraz, dzięki prawu aborcyjnemu, nic nie mogą zrobić. Poczekają, aż umrze. Moja gorączka rośnie. Zgroza, jestem w niebezpieczeństwie”. Napisała. Kiedy lekarze wypróbowali oddział chirurgiczny, było już za późno: Isabel zmarła z powodu wstrząsu septycznego. „Lekarze się boją”, powiedziała kobieta. To tylko medyczny błąd rządu. Tysiące więcej kobiet złożyło już wnioski o aborcję za granicą.

READ  Szwecja, Polska i Niemcy reagują na wypędzenie dyplomatów przez Rosję