Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kosmos: niesamowity sposób, w jaki Thomas Pesquet i astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pozbywali się swoich odpadów

Podstawowy
Podczas sześciomiesięcznej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej astronauci gromadzą śmieci. Thomas Pesquet wyjaśnia, w jaki sposób zostali ewakuowani z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Minęło kilka tygodni, odkąd francuski astronauta Thomas Pesquet przybył na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS), a on wciąż odsłania niektóre elementy swojego codziennego życia. Pod koniec kwietnia ubiegłego roku obywatel Ruan (Seine Maritime) Odsłonięto zdjęcie toalet kapsułowych Crew Dragon Za jego pośrednictwem astronauta przybył na stację kosmiczną. Miało to „prostą zasłonę prywatności” i zapewniało „zapierający dech w piersiach widok” przestrzeni przez otwór.

Przed naszymi przyjaciółmi z # Załoga 1 Wyjdź do ud83c udf0e, pożegnaliśmy się z jakimiś … śmieciami na statku zaopatrzeniowym ud83c uddf7 ud83c uddfa Postęp. Ten kręgosłup do @ Stacja Kosmiczna Program, podobnie jak jego odpowiednik, został uruchomiony z pliku HTV ud83c uddfa ud83c uddf8, ud83c uddef ud83c uddf5 i @ Whose – rozpocząłATV (od 2015 r.) Zapewnia nam wszystkie potrzebne materiały. pic.twitter.com/6xQm5iVIO7

Thomas Pesquet (Thom_astro) 11 maja 2021 r

Ten stereotyp nie omieszkał zareagować na wielu internautów, którzy zastanawiali się, jak utylizować odpady ze stacji kosmicznej. W ten wtorek, 11 maja, Thomas Pesquet udzieli odpowiedzi w postaci zdjęć. Astronauta powraca w fotografii po opuszczeniu jednostki „naprzód” ze Stacji Międzynarodowej pod koniec kwietnia. Mały statek kosmiczny opuścił stację kosmiczną ze wszystkimi śmieciami pochodzącymi od mieszkańców Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na pokładzie. Jednostek tego typu stacja zawiera kilka: „Konieczne jest zaopatrzenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, np. Jej amerykańskich (Cygnus and Dragon), japońskich (HTV), a nawet europejskich odpowiedników do 2015 r. (ATV)”, jak opisuje Thomas Pesquet .

Odpady rozkładają się do atmosfery

W praktyce te małe statki przewożą zapasy na sześciomiesięczny okres misji astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Następnie umożliwili przechowywanie wszystkich odpadów astronauty podczas ich pobytu na stacji kosmicznej. Po napełnieniu jednostki te opuszczają Międzynarodową Stację Kosmiczną na Ziemię: „Kiedy wracają, rozkładają się w wyniku spalania w atmosferze, zabierając ze sobą śmieci” – wyjaśnia Thomas Pesquet.

READ  Nowe rozczarowanie dla Vega-C i Europy

11 marca przy użyciu tej metody Międzynarodowa Stacja Kosmiczna potajemnie pozbyła się 2,9-tonowej palety załadowanej starymi bateriami niklowo-wodorowymi: były to wówczas największe odpady, które spadły w kosmos od czasu uruchomienia stacji.