Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kosmiczny ogon: każda podróż prowadzi do domu. Wstępna i przestrzenna podróż do odkrycia tej jesieni

Warszawa, 11 maja 2022 – Longterm Games ogłosiło swoją pierwszą grę, kosmiczną opowieść o samopoznaniu i zrozumieniu otaczającego nas świata, Space Tail: Every Journey Leads Home. Ta platformówka 2,5D zachęca graczy do śledzenia historii Bia, psa wysłanego w kosmos, który przeżywa epickie przygody i spotyka wielu (mniej lub bardziej przyjaznych) kosmitów.

Opowieść, skierowana do fanów takich tytułów jak Ori and the Blind Forest, Inside, Limbo i Journey, jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, kiedy mężczyźni dopiero zaczynali podbijać kosmos. Zanim ludzie sami zbadali wszechświat, wiele zwierząt utorowało drogę do gwiazd. Jako pierwsi zobaczyli to, co wiele osób odkryło wiele lat później. Niestety niewielu z nich przeżyło wyprawę… poza Pią.

Jak grać w Space Tail: Każda podróż prowadzi do domu Opiera się na trzech mechanizmach: Zmysły, relacje i towarzysze.

  • uczucie – Bia nie jest super psem. Nie ma supermocy ani „nadprzyrodzonych” mocy, aby być dokładnym. Może polegać tylko na swoich zmysłach: węchu, wzroku i słuchu. Są to główne podstawy mechaniki zwanej trybem detektywa, która pomoże mu dotrzeć do celu i uchronić się przed niebezpieczeństwem. W nieznanym środowisku może polegać tylko na swoich zmysłach i instynktach.
  • relacje – Podczas swojej podróży Bea spotka wielu kosmitów. Niektórzy z nich będą przyjaźnie nastawieni, a niektórzy potraktują Pię jako zagrożenie. Będziecie mogli wchodzić w interakcje z tymi stworzeniami i komunikować się za pomocą systemu dialogowego, opartego na zachowaniu psów, aby stworzyć więź, znaleźć wspólny język, a czasem pomagać sobie nawzajem. Bądź ostrożny, każde działanie będzie miało konsekwencje.
  • towarzysze – Podróżując przez różne światy, Bea zaprzyjaźni się z dwoma bytami: Pink Comet i robotem 8088Y. Będziesz jej towarzyszyć przez większość gry, pomagając jej w rozwiązywaniu zagadek, ratując ją przed niebezpieczeństwem i wpływając na końcową rozgrywkę.Każdy towarzysz ma unikalne zdolności, z których musisz korzystać we właściwym czasie.
READ  Zapomniane granice: Polska nadal odpycha migrantów i uchodźców na Białorusi

„Przede wszystkim Space Tail ma być zabawny, ale powinien również skłonić graczy do myślenia, ponieważ nie jest to tylko opowieść o psie w kosmosie”. powiedział Robert Ogodzinsky, producent wykonawczy w Longterm Games. „To hołd dla wszystkich zwierząt, które prowadzą ludzi do gwiazd i podróż w czasie, w której wszyscy graliśmy w gry platformowe w stylu retro”.

Space Tail: Every Journey Leads Home będzie grą dla młodszych i starszych. Gra przetestuje Twoją logikę i kreatywność dzięki zawartym w niej zagadkom. W części narracyjnej opowieść powstała we współpracy z nagradzanym polskim reżyserem i scenarzystą Łukaszem Palkowskim. Przygodom Pii towarzyszyć będą ścieżki dźwiękowe dwóch cenionych polskich kompozytorów, Jana Sanjko i Bartosza Cajdeki. Stworzona we współpracy z Enjoy Studio SA gra będzie dostępna tej jesieni na Steam i Nintendo Switch, a później na konsolach obecnej i nowej generacji.