Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Faworyci, bukmacherzy… Kto może wygrać w 2022 roku?

EUROVISION 2022. Międzynarodowy Konkurs Wokalny odbywa się na żywo z Turynu w sobotę 14 maja 2022 r. Nominowani, faworyci i bukmacherzy, podsumowujemy wszystko, co powinniście wiedzieć.

12:48 – Kim są kandydaci do Eurowizji 2022?

W finale Eurowizji 2022 weźmie udział dwadzieścia pięć krajów. Do półfinału finałowego zakwalifikowały się Australia, Azerbejdżan, Belgia, Czechy, Estonia, Finlandia, Polska, Rumunia, Serbia i Szwecja. Dołączają do Szwajcarii, Armenii, Islandii, Litwy, Portugalii, Norwegii, Grecji, Ukrainy, Mołdawii i Holandii, a także do zakwalifikowanych już członków Wielkiej Piątki (Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania), w finał.

12:30 – Czy Ukraina na pewno wygra Eurowizję w tym roku?

Ukraina jest faworytem Eurowizji 2022. Bukmacherzy szacują, że dziś wieczorem ma prawie 50% szans na wygraną. Konkurs wokalny często zajmuje się geopolityką, a kraj będący w stanie wojny z Rosją z pewnością może liczyć na poparcie wyborców. Organizatorzy Eurowizji wykluczyli już Rosję z konkursu. Według 20 Minutes nic nie jest zdecydowane, ponieważ nie wszystkie kraje zawsze głosują zgodnie z międzynarodowymi wiadomościami, a opinia publiczna prawdopodobnie zagłosuje na piosenkę, którą najbardziej im się podoba, bez względów geopolitycznych.

12:06 – Czy Francja wolałaby zorganizować ruch?

Jeśli wierzyć obserwatorom i specjalistom Eurowizji, kolejność przejazdów nie jest na korzyść Francji. Alfan i Ahiz to szósty zawodnik, który spasował w sobotę. Często jednak woli przejść do drugiej części wieczoru, bo zbliża się moment ostatecznego głosowania. A widzowie, których głos wynosi 50% wyniku, nadal biorą pod uwagę przedstawienie, ponieważ to rozmowa.

11:31 – Jaka jest pozycja w finale Eurowizji?

System operacyjny może odegrać decydującą rolę w wyłonieniu zwycięzcy Eurowizji. W rzeczywistości eksperci uważają, że lepiej spędzić drugą część wieczoru. Zły wybór dla Francji, która przejdzie w pierwszym. W finale 2022 r. następują następujące pozycje: Czechy, Rumunia, Portugalia, Finlandia, Szwajcaria, Francja, Norwegia, Armenia, Włochy, Hiszpania, Holandia, Ukraina, Niemcy, Litwa, Azerbejdżan, Belgia, Grecja, Islandia, Mołdawia, Szwecja, Australia, Wielka Brytania, Polska, Serbia, Estonia.

11:03 – Czy przewidywania bukmacherów są wiarygodne?

Co roku bukmacherzy podają swoje prognozy dla zwycięzcy wyścigu Eurowizji. Ale czy naprawdę możemy ufać ich przewidywaniom? Bukmacherzy kilkakrotnie w przeszłości ogłaszali właściwego zwycięzcę: tak było, gdy spodziewali się zwycięstwa Danii w 2019 roku lub Włoch w 2021 roku. I odwrotnie, błąd popełniono w 2018 roku, kiedy bukmacherzy spodziewali się wygranej z Cypru, ale Izrael w końcu zdobył tytuł. To nauka, która się nie zmienia!

10:29 – Kim są twoi ulubieni fani Eurowizji?

Zwolennicy Eurowizji wyrazili również swój ranking poprzez ankietę organizacji kibiców z różnych krajów (OGAE). W tej edycji z 2022 r. poparcie fanów zawodów zdobyła Szwecja, a na podium uplasowały się Włochy i Hiszpania. Francja zajmuje szóste miejsce w rankingu fanów, podczas gdy ulubiona Ukraina jest na 11. miejscu.

10:03 – Jak działają dźwięki?

Etap głosowania to decydujący moment dla Eurowizji. Każdy kraj biorący udział w konkursie, nawet ten, który nie zakwalifikował się do półfinału, musi przyznać określoną liczbę punktów za 10 występów, w których przodował (12 punktów, 10 punktów, a następnie 8, 7, 6, 5). ). , 4, 3, 2, 1). Od 2016 roku widzowie mogą głosować przez SMS, telefon i aplikację Eurowizji, ale oczywiście nie mogą przyznać punktu za swój kraj.

09:38 – Gdzie w tym roku odbędzie się Eurowizja?

Każdego roku za organizację konkursu odpowiada kraj, który wygrał konkurs Eurowizji za rok poprzedni. W 2021 roku Manskin dał zwycięstwo Włochom. Jest zatem całkiem naturalne, że kraj i miasto Turyn będą gospodarzami tego międzynarodowego wydarzenia w 2022 roku.

09:17 – Kim jest grupa reprezentująca Ukrainę na Eurowizji?

Ukraina jest faworytem Eurowizji 2022. W tym roku reprezentuje ją grupa rapowa Orkiestra Kaloosha. Zespół powstał w 2019 roku przed wydaniem dwóch albumów w 2021 roku. Na scenie w Turynie wykonają swój pseudonim „Stefania” na cześć matki piosenkarza, a także na Ukrainę, która jest postrzegana jako postać matki, podczas gdy jest ona w stanie wojny z Rosją.

08:56 – Rosja wykluczona z Eurowizji

Zazwyczaj Rosja wysyła jednego ze swoich przedstawicieli na Eurowizję. Jednak w związku z inwazją na Ukrainę sił Władimira Putina organizatorzy konkursu podjęli decyzję o wykluczeniu kraju z tego roku: „W kontekście bezprecedensowego kryzysu rozgrywającego się dziś na Ukrainie obawiano się, że tegoroczny udział Rosji zdyskredytuje konkurs” – podało w komunikacie prasowym organizatora imprezy European Broadcasting Union (EBU) z dnia 25 lutego 2022 r.

08:34 – Dlaczego Australia kandyduje do Eurowizji?

Co roku Australia swoim udziałem zaskakuje początkujących w Eurowizji. Naród Oceanii rywalizuje w konkursie wokalnym od 2015 roku, zadebiutował w 2013 roku z okazji 30-lecia nadawania w Australii. Eurowizja jest tam już bardzo popularna, a organizatorzy postanowili zaprosić kraj do wyjątkowego udziału przez 60 lat konkursu. Wobec powodzenia obecności Australii zaproszenie ponawiano w kolejnych latach. Jednak Australia nie wzięła udziału w 2021 r. z powodu ograniczeń w podróżowaniu związanych z kryzysem koronawirusa.

08:08 – Które kraje zajmują trzecie miejsce w Eurowizji według bukmacherów?

Bukmacherzy wciąż przewidują, który kraj wygra Eurowizję 2022. Dzień przed zawodami faworytem turnieju rozgrywanego w Turynie była Ukraina, a prowadzenie objęły Włochy i Wielka Brytania. Czy ten układ zostanie zweryfikowany? Odpowiedz w ciągu kilku godzin.

07:43 – Jak słuchać piosenek Eurowizji 2022?

W sumie widzowie Eurowizji będą mogli dziś wieczorem odkryć 25 piosenek na scenie w Turynie. Jeśli nie oglądałeś półfinałów, prawdopodobnie jeszcze nic o tym nie wiesz. Chcesz je odkryć? Oficjalne konto wydarzenia na YouTube oferuje playlistę, na której można znaleźć wszystkich kandydatów do tytułu. Możesz posłuchać wszystkich tytułów w konkursie na Eurowizji 2022, klikając pod tym linkiem.

07:29 – Które kraje wezmą udział w finale Eurowizji 2022?

W sumie w finale Eurowizji 2022 w sobotni wieczór znalazło się 25 krajów. Kwalifikuje się automatycznie pierwszych 5 krajów: Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania i Wielka Brytania. Następnie pod koniec półfinałów przyszło 20 kwalifikujących się krajów: Australia, Azerbejdżan, Belgia, Czechy, Estonia, Finlandia, Polska, Rumunia, Serbia, Szwecja, Szwajcaria, Armenia, Islandia, Litwa, Portugalia, Norwegia i Grecja. Ukraina, Mołdawia i Holandia.

07:05 – Ukraina faworyt w zakładach

Przed Eurowizją bukmacherzy stawiali na odgadnięcie, który kraj obejmie prowadzenie. Biorąc pod uwagę obecny kontekst polityczny, gracze mogą łatwo wyobrazić sobie Ukrainę wygrywającą międzynarodowy konkurs wokalny, zdobywając wiele punktów z innych krajów. W tym roku Ukrainę reprezentuje grupa raperów Kałusz Orchestra.

Czytaj więcej

Eurowizja 2022 odbywa się na początku maja. Finał odbędzie się w Turynie w sobotę 14 maja 2022 r. We Francji akcję można śledzić we Francji 2 od godziny 21:00. Wcześniej półfinały umożliwiły wyłonienie dwudziestu finalistów. Odbyła się we wtorek 10 maja 2022 r. i czwartek 12 maja 2022 r., na kilka dni przed poznaniem zwycięzcy tej 66. edycji.

Na Eurowizji 2022 Francję reprezentuje bretońska grupa Alpha and Eyes. W skład tego składu wchodzą cztery kobiety: kobiece trio Eyes Marine Lavigne, Strain Deredoulou i Strain Le Guillou oraz muzyk Alexis Morvan-Rosius, lepiej znany jako Alvin. Zostali wybrani 5 marca podczas programu „Eurowizja Francja: Ty decydujesz”. Trójkolorowa grupa wykonuje w Teatrze Turyńskim piosenkę „Fulenn”, co po bretońsku oznacza „iskrę” i „piękną dziewczynę”. Od 1977 roku i zwycięstwa Marie Miriam Francja nie zdobyła nagrody Eurowizji.

Nie znamy jeszcze klasyfikacji Eurowizji 2022. W ubiegłym roku włoska grupa Maneskin wygrała konkurs wokalny z 524 punktami, uratowanymi głównie głosami publiczności. Na podium wyprzedził Francję i Barbarę Braffy (drugie miejsce z 499 punktami) oraz Szwajcarię (trzecie miejsce, 432 punkty). Islandia (378 punktów), Ukraina (364 punkty) i Finlandia (301 punktów) zajęły pierwsze miejsca. Poniżej znajdziesz szczegółowo najnowszy rating Eurowizji.

READ  „Nie chciałem się demaskować”: Cecile (Miłość na łące) przerywa ciszę podczas swojej przygody