Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kosmiczne śmieci: czy zauważysz tę dziurę w ramieniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, nieświadomie sfotografowaną przez Thomasa Pesqueta

Ślad kosmicznych śmieci pozostawił dziurę w jednym z przegubowych ramion Canadarm2 na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Pochodzi z 12 maja i minęły dwa tygodnie, zanim zauważono uszkodzenie!

Kosmiczne śmieci uderzyły w Międzynarodową Stację Kosmiczną, a konkretnie 12 maja. Zdarzenie, które nie miało wpływu na prawidłowe działanie sprzętu ISS, do tego stopnia, że ​​zostało niezauważone

Uderzenie spowodowało jednak widoczną dziurę w kanadyjskim ramieniu przegubowym stacji. CSA zajęło dwa tygodnie, aby zgłosić dokładny incydent Ciel et Espace. Ten instrument nie zostanie dotknięty tą dziurą w kocu termicznym ramienia, ale ten ostatni jest obecnie monitorowany przez NASA i Kanadyjską Agencję Kosmiczną.

Film z 16 maja, cztery dni po uderzeniu

Tak więc zderzenie spowodowane przez kosmiczne śmieci spowodowało dziurę w ramieniu, którą sfotografował francuski astronauta Thomas Pesquet podczas misji na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Najwyraźniej nie zauważył defektu w ramieniu przegubowym, który przedstawił opinii publicznej na swoim koncie na Twitterze w filmie opublikowanym 16 maja.

Mamy w pełni przegubowe ramię robota o długości 17 m na zewnątrz @stacja Kosmiczna, dumnie zbudowany przez ud83c udde8 ud83c udde6 Osadź tweeta. Są niezwykle ważne dla naszych operacji: przechwytują pojazdy i przewożą astronautów podczas spacerów kosmicznych oraz wykonują wiele prac konserwacyjnych i logistycznych. ? #MisjaAlfa pic.twitter.com/uPg7Suik1X

– Tomasz Bisquet (@Thom_astro) 16 maja 2021

28 maja dyrektor generalny Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej opublikował zdjęcie przedstawiające dziurę w ramieniu, jak widać na wideo Thomasa Pesqueta, a także zbliżenie pokazujące wielkość uderzenia.

23 000 śmieci kosmicznych pod radarem

Według Sky and Space ponad 23 000 obiektów na orbicie okołoziemskiej, które przekraczają 20 cm, jest stale monitorowanych przez radar. Ale istnieje również wiele mniejszych śmieci kosmicznych, które mogą uszkodzić Międzynarodową Stację Kosmiczną, biorąc pod uwagę jej prędkość kilku tysięcy kilometrów na godzinę.

READ  W jaki sposób Xi Jiping chce spełnić „marzenie Mao o kosmosie”