Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Korzystając ze sztucznej inteligencji, Meta chce, abyś tworzył wirtualnych znajomych w WhatsApp i Instagramie

Korzystając ze sztucznej inteligencji, Meta chce, abyś tworzył wirtualnych znajomych w WhatsApp i Instagramie

Dzięki sztucznej inteligencji Meta chce umożliwić Ci czatowanie z awatarami posiadającymi osobowość i konkretną dziedzinę specjalizacji, aby rozmowy na WhatsApp, Instagramie czy nawet Messengerze stały się przyjemniejsze. Mając to na uwadze, w te postacie grają takie gwiazdy jak Snoop Dogg, Paris Hilton i Mr. Beast.

Wirtualni przyjaciele zasilani przez Meta AI // Źródło: Meta

Konferencja Meta Connect była okazją do zapoznania się z projektami Meta dotyczącymi sztucznej inteligencji. Przygotuj się na Emu, alternatywę Midjourney zdolną do tworzenia naklejek na Instagram i WhatsApp, a także Meta AI, nowego konkurenta ChatGPT i Google Bard.

Meta już wyobraża sobie pewne eksperymenty wokół nowych systemów sztucznej inteligencji. Dlatego firma chce wykorzystać tę samą bazę Meta AI do tworzenia typów awatarów. Każdy ma swój tytuł, obszar specjalizacji i osobowość. Amnesty InternationalZ którym przyjemniej się współpracuje” Krótko. „Oprócz Meta AI istnieje 28 innych systemów AI, za pomocą których możesz wysyłać wiadomości na WhatsApp, Messenger i Instagram. Możesz myśleć o tych AI jak o nowej obsadzie postaci, z których każda ma unikalną historię– czytamy w notatce prasowej.

Innymi słowy, sztuczna inteligencja tworzy tutaj typy wirtualnych przyjaciół, ponieważ Meta obiecuje, że te awatary powinny dawać „Mam ochotę porozmawiać ze znajomymi ludźmiAle czekaj, to nie koniec!

Oto historia sztucznej inteligencji Mity i Snoop Dogga

Aby uczynić te awatary bardziej realistycznymi, duża ich liczba ucieleśnia celebrytów (aktora, sportowca, artystę, influencera itp.).

Mark Zuckerberg pokazał wirtualną grę RPG z awatarem o nazwie Dungeon Master, w którą gra… Snoop Dogg. Technologia ta niewątpliwie robi największe wrażenie, jednak warto wiedzieć, że twarz rapera jest po prostu wyświetlana w miniaturze i po prostu reaguje na Twoje interakcje poprzez jakąś mimikę. Nie jestem pewien, czy to najlepszy sposób na rozpoczęcie epickiej przygody.

READ  Rosyjska sonda księżycowa przesyła swoje pierwsze dane przed dotarciem na Księżyc
Raper Snoop Dogg odgrywa rolę Dungeon Master w rozmowie z Markiem Zuckerbergiem // Źródło: Meta

Zatem awatar jeszcze nie mówi, co zmniejsza zainteresowanie oglądaniem go wcielonego przez osobę publiczną. Tak naprawdę, podczas tej części konferencji nie czuliśmy się do końca komfortowo. Nadal możemy sobie wyobrazić, że przynajmniej niektóre interakcje głosowe mogłyby zostać włączone w przyszłości, gdy doświadczenia związane ze sztuczną inteligencją staną się bardziej dopracowane.

W fazie beta w Stanach Zjednoczonych

Wśród gwiazd, które użyczyły swojego oblicza, możemy szczególnie wymienić Charli D’Amelio, Kendall Jenner, Mr. Best, Paris Hilton i Toma Brady’ego. Każdy z nich ucieleśnia awatara specjalizującego się w jakiejś dziedzinie. Czas pokaże, czy ta wizja będzie atrakcyjna, czy nie.

Ten eksperyment sztucznej inteligencji jest obecnie wdrażany w USA w wersji beta.


Przyszłość Numeramy już wkrótce! Ale wcześniej nasi koledzy będą cię potrzebować. Masz 3 minuty? Weź udział w ich ankiecie