Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Korea Południowa: maszyna rozrywkowa

To spora anomalia, biorąc pod uwagę ostatnie wiadomości międzynarodowe, które postanowiliśmy podkreślić w tym tygodniu. Prawdziwy wybór.

Oczywiście ta kwestia jest głęboko zaniepokojona kryzysem społecznym w Francja. Jak rządzisz 49,3 strajkami, dlaczego walki nie zbiegły się, kiedy zima zapowiada się najniebezpieczniej na scenie społecznej? Jeśli chodzi o prasę zagraniczną, nie ma wątpliwości: to tylko odroczenie, a rząd nie powinien się radować. „Nadchodzi prawdziwy pożar społeczny”, John Litchfield pisze w lokalny. Brytyjski dziennikarz widzi pogarszającą się sytuację w lutym lub marcu, kiedy będzie omawiana reforma emerytalna. Podążać.

Jest też rozmowa w tygodniku Wojna na UkrainieStrategia terroryzmu rosyjskiego wobec ludności cywilnej. Z Brazylii, gdzie druga runda Wybory prezydenckie między Lulą i Bolsonaro, 30 października, wydaje się bardzo niepewny; Z Xi Jinpingsilniejszych niż kiedykolwiek i brytyjskich konserwatystów, którzy nigdy nie przestają mówić. Riszi Sunak Czy będzie ich zbawcą? Jest to jednak pierwszy raz, kiedy kraj był kierowany przez premiera Indii. nic.

Tą wiadomością zajmujemy się obszernie, ale postanowiliśmy poszukać gdzie indziej: w Korei Południowej, która stała się świetną maszyną do rozrywki dla świata. Dziesięć lat temu (już), w 2012 roku poświęciliśmy okładkę „Korean Wave” (to jest nr 1154 z dnia 13 grudnia 2012 r.), wywołany nagłym sukcesem styl Gangnam przez rapera Psy „Pierwszy film, który osiągnął 1 miliard wyświetleń na YouTube”, zapamiętać Stróż.

Planetarna kreskówka Psy odzwierciedlała głośne niepowodzenia sytuacji, która charakteryzuje historię półwyspu”. Brytyjski dziennik wyjaśnia w długim 360-stronicowym artykule w tym tygodniu. Po wojnie koreańskiej był zaliczany do najbiedniejszych krajów na świecie „Pustelne Królestwo” zmieniło bieg swojej historii i pod koniec lat 90. wyrosło pomiędzy pierwsze potęgi przemysłowe i technologiczne.

[…] Czytaj więcej o Kurier międzynarodowy

READ  Tamara Roy Inda, ukraińska flecistka, uchodźczyni w Berlinie

Na ten sam temat: