Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mondrian wisiał do góry nogami przez 77 lat w Niemczech

Mondrian wisiał do góry nogami przez 77 lat w Niemczech

Nowy Jork 1, Urzędnicy z Kunstsammlung Museum w Düsseldorfie w Niemczech odkryli obraz holenderskiego malarza abstrakcyjnego Pieta Mondriana z 1941 r., który wisiał w niewłaściwy sposób przez 77 lat, a obecnie jest wystawiany na dużej retrospektywie.

„Na zdjęciu z 1944 roku widziałem, że obraz był na sztaludze na odwrocie. To mnie zdmuchnęło”Sobota 29 października w rozmowie z niemieckim dziennikiem Suddeutsche Zeitung, Susan Mayer Boozer, kurator.

Obraz, składający się z kilku czerwonych, żółtych i niebieskich kresek przecinających się pod kątem prostym, został później wystawiony w Museum of Modern Art (MoMA) w Nowym Jorku. ” po roku „, w niewłaściwy sposób, według Susan Mayer Boozer. Kiedy w 1980 roku trafił do Muzeum w Dusseldorfie, obraz został przearanżowany w ten sam sposób.

Zainspirowany drapaczami chmur Nowego Jorku

Błąd może wynikać z tego, że Obraz nie posiada sygnatury.Według Susan Mayer Boozer. Tak więc jego znaczenie zostało określone przez „Nazwisko artysty jest napisane na odwrocie ramy przez administratora majątku”.kiedy Mondrian zmarł w 1944 roku.

Przeczytaj także: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Sztuka: Mondrian w wielkim napięciu w Bazylei

Pomimo wszelkich dowodów na to, że obraz jest obecnie odwrócony do góry nogami, nie zostanie zwrócony. Taśmy klejące są bardzo luźne i przyczepione do nici– powiedziała Susan Mayer Boozer. Jeśli teraz go odwrócimy, grawitacja pociągnie go w innym kierunku. A [cette erreur] To teraz część historii biznesu. »

Urodzony w 1872 roku Piet Mondrian jest jedną z kluczowych postaci w holenderskim ruchu artystycznym zwanym De Stijl („styl” w języku francuskim), znanym ze swoich poziomych i pionowych pasków oraz podstawowych kolorów.

W 1940 roku malarz wyjechał do Stanów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Proste siatki jego obrazów inspirowane są układem i drapaczami chmur amerykańskiego miasta. Jest znany na całym świecie, w szczególności ze swojego ubrania boogie wuji zwycięstwoJest uważany za jedno z najważniejszych dzieł XX wiekumi wiek.

READ  Czym jest Killers of the Flower Moon, nowy film wyreżyserowany przez Scorsese w Cannes?
Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów W Musée Marmottan Monet, przekształcenia malarskie Pieta Mondriana

Świat z AFP