Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obraz Mondriana wisi do góry nogami od 77 lat

Obraz Mondriana wisi do góry nogami od 77 lat

Nowy Jork I, jeden z ostatnich obrazów Mondriana, który od czasu powstania był wystawiony do góry nogami. Nie można go teraz obrócić we właściwym kierunku, w przeciwnym razie ulegnie uszkodzeniu.

Według doniesień obraz holenderskiego artysty abstrakcyjnego Pieta Mondriana wisi do góry nogami przez 77 lat. Stróż. Obraz nosi tytuł Nowy Jork IJednak nadal będzie zawieszony w ten sposób, aby uniknąć jego uszkodzenia.

Wykonane w 1941 roku, Nowy Jork I Wykonany z rolek kolorowej taśmy. Obraz ten, jeden z ostatnich rysunków jego autora, był pokazywany w Museum of Modern Art w Nowym Jorku w latach 1945-1980.

Od tego czasu firma dołączyła do kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia w Niemczech. narażony W Muzeum Kunstsammlung w Düsseldorfie.

„Było jasne”

To kuratorka Susan Meyer Bowser dostrzegła błąd przygotowując nową wystawę o artyście: „Gruba część farby, która wygląda jak zaciemnione niebo, powinna być umieszczona na wierzchu” – powiedział. opiekun.

„Gdy tylko wskazałem to innym koordynatorom, zdaliśmy sobie sprawę, że to oczywiste” Dodano do BBC. „Jest bardzo prawdopodobne, że to zdjęcie zostało zamieszczone w niewłaściwy sposób”.

wskazówki

Kuratorka przytacza kilka dowodów na poparcie swojej hipotezy. harmonogram Nowy Jorkwykonany przez Mondriana w 1942 roku i jest bardzo podobny do Nowy Jork Ijest szczególnie eksponowana w Centre Pompidou w Paryżu z najgrubszą częścią u góry.

Susanne Mayer Boozer przytacza również zdjęcie ze studia Mondriana wykonane w 1944 roku, kilka dni przed jego śmiercią. widzimy Nowy Jork I Z wąskimi paskami ułożonymi u góry. Jednak teraz nie można go powiesić we właściwy sposób:

Susan Mayer-Busser wyjaśniła opiekun. „Jeśli obrócimy deskę, grawitacja przechyli je w innym kierunku. I to jest teraz część jego historii”.