Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kim jest Selow Balserik, nauczyciel tańca neoklasycznego w Essoar (Boys du Dome)?

Sławo Balcerek nie dosięgnął palców. Poprzedził go nauczyciel tańca neoklasycznego, jego rozgłos, a także profesjonalizm i życzliwość.

Zawsze chcę przekazać swoją pasję do tańca. To ekscytujące być w tak wielu szkołach, w których istnieją różne sposoby pracy.

W ubiegłą środę nauczyciel i dyrektor Akademii Tańca Kosset

, przeprowadziła pierwsze szkolenie dla młodych członków Amicale laïque. Nowe wyzwanie dla tancerza, który 30 lat temu przyjechał z rodzinnej Polski po wygraniu kontraktu w Moulin Rouge w Paryżu.Znajdź podstawy

Elastyczność, pracuj podczas rozgrzewki.

Otrzymuj nasz biuletyn rozrywkowy przez e-mail i poznaj pomysły i zajęcia w swojej okolicy.

NL {“path”: “mini-thematique-inscription”, “themeatique”: “MT_Loisirs”, “accessCode”: “14013846”, “allowGCS”: “true”, “bodyClass”: “ripo_generic”, “ContextLevel”: “KEEP_ALL”, “filterKeywords”: “1 | 12 | 106 | 6973”, “template”: “generic”, “hasEssentiel”: “true”, “articleid”: “4013846”, “idArticlesList”: “4013846”, “idDepartement”: “282”, “idZone”: “30668”, “keywords”: “1 | 12 | 106 | 6973”, “premium”: “true”, “pubs”: “banniere_haute | article”, ” site “:” MT “,” subdomena “:” www “,” urlTitle “:” kto-jest-slawo-balcerek-nowy-klasyczny-taneczny-nauczyciel-w-issoire-puy-de-dome ”}

“Mary Doult, moja obecna nauczycielka tańca jazzowego, jest byłym studentem w Vichy. Zadzwoniła do mnie, aby zapytać, czy chcę uczyć tańca klasycznego. Byłem bardzo mile widziany i zaakceptowany” – mówi 57-letnia zawodowa tancerka, która nigdy nie przestawał udzielać lekcji stowarzyszeniom”.

Dobra jakość i rodzinna atmosfera?

Apel ten był z niecierpliwością oczekiwany przez około 30 uczniów, których nauka była utrudniona przez środki zdrowotne i kolejne sprawy. Wspólne odkrycie wszystkich dyscyplin technicznych i sportowych. Tak więc Sloo przystosował się do syreny. „Poziom jest dobry, ale po okresie braku aktywności z Covidem musisz wrócić do podstaw, aby poznać wskazówki, znaleźć odporność i wytrzymałość”.

Sławo Balcerek założył Akademię Tańca 22 lata temu

Dwie lekcje tego dnia sprawiają, że profesor jest zajęty. „Klasyczny 2” i „Klasyczny 3”. Tancerze się uśmiechają. Jeśli w czasie sądów dominuje rygor, jesteśmy dalecy od obrazu autorytarnych nauk. wręcz przeciwnie.Szkoła życia

Rygor i dyscyplina.
„Niektórzy rodzice wciąż myślą, że nauczyciel baletu wchodzi do sali z kijem i straszy dzieci. Taniec klasyczny to przede wszystkim marzenie. A tu panuje bardzo domowa atmosfera. Nie wyklucza to jednak dyscypliny. , to wszystko. To oznaka szacunku, aby dotrzeć na czas, nosić odpowiednie ubranie, słuchać, poprawnie wykonywać ruchy. Potem używa się go w życiu codziennym. Poznajesz swoje ciało, to też praca nad sobą, po który zawsze pozwala ci iść do przodu.”

READ  Jak oglądać transmisję na żywo z Gateshead Diamond League Series

Praca i wysiłki wykonane w ciągu kilku miesięcy zostaną podkreślone podczas prezentacji na koniec roku. Obecnie Sławo Balcerek i Marie Dollet nie utkali jeszcze wytycznych do corocznego pokazu. Jest jednak jedna wskazówka: „Myślimy o tym, ale będą niespodzianki”.

Sławo Balcerek, który jest również choreografem i reżyserem, prowadzi warsztaty tańca klasycznego i osobistego w Lyonie, Pas de Calais, a zwłaszcza w Polsce. David Allenon