Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kilka ataków w okolicach Charkowa, niszczących infrastrukturę zbożową w obwodzie odeskim

Kilka ataków w okolicach Charkowa, niszczących infrastrukturę zbożową w obwodzie odeskim

Zdjęcie na okładce: Rosyjski atak rakietowy uderzył w kilka budynków w centrum Charkowa na Ukrainie, piątek, 6 października 2023 r. Alex Babenko/AP

  • Rosyjskie bombardowania uderzyły w budynki mieszkalne w mieście Charków w północno-wschodniej Ukrainie, przy granicy z Rosją, zabijając dwie osoby, w tym 10-letnie dziecko, i raniąc 28 innych osób.Według władz ukraińskich. Według najnowszego raportu przesłanego w piątek przez gubernatora administracji wojskowej regionu Ołeha Sinyhopowa, poprzedniego dnia w ataku rakietowym we wsi Harruza w regionie zginęły 52 osoby.
  • „Wszystko prowadzi do wiary” To był rosyjski pocisk, który spadł w HarozieElizabeth Throssell, rzeczniczka Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka, ogłosiła to podczas konferencji prasowej w Genewie. Dodała, że ​​w sobotę ma przybyć ośmiu członków Wysokiego Komisarza ds. Praw Człowieka, w tym szef Komitetu Monitorującego Praw Człowieka Ukrainy. Według najnowszego raportu władz lokalnych w zamachu bombowym w Horuzie w obwodzie charkowskim zginęły 52 osoby.
  • Ukraińskie wojsko twierdzi, że zestrzeliło w ciągu nocy 25 z 33 dronów szturmowych wystrzelonych przez RosjęKtóry codziennie przeprowadza nocne bombardowania. Obrona przeciwlotnicza została zniszczona „25 Patrz 131/136, w stanach Odessa, Mikołajów, Charków, Dniepr, Czerkasy i Żytomierz”Ustaw na kabel.
  • Spotkali się w Granadzie w południowej Hiszpanii, Z okazji trzeciego szczytu Europejskiej Wspólnoty Politycznej, W czwartek 5 października europejscy przywódcy dali Wołodymyrowi Zełenskiemu sygnały o chęci zwiększenia pomocy wojskowej dla Ukrainy.. W szczególności Niemcy ogłosiły, że współpracują z prezydentem Ukrainy w sprawie dostarczenia do Kijowa na okres zimowy nowego systemu obrony powietrznej Patriot.
  • Szwecja przekaże Ukrainie nową pomoc o wartości 2,2 mld koron (189 mln euro), głównie w postaci amunicji artyleryjskiej.Poinformował o tym sekretarz obrony Pal Johnson na piątkowej konferencji prasowej.
  • Traktat o całkowitym zakazie prób jądrowych (CTBT) zostanie potępiony. ” z pewnością „ Zostały one rozpatrzone na następnym posiedzeniu Dumy PaństwowejOświadczenie w tej sprawie ogłosił w piątek jego prezydent Wiaczesław Wołodin. Poprzedniego dnia Władimir Putin uznał za konieczne rozważenie potępienia Traktatu o całkowitym zakazie prób jądrowych, ponieważ Stany Zjednoczone, choć są jego sygnatariuszem, nigdy go nie ratyfikowały.
  • Rubel kontynuował spadki rozpoczęte na początku tygodnia dzisiaj, w piątek, dzień po wypowiedziach Władimira Putina na temat sytuacji gospodarczej kraju, które jego zdaniem były… „stabilny”. Na moskiewskiej giełdzie o godzinie 10:49 za 1 dolara potrzeba było 101,19 rubli, a za 1 euro 106,66 rubli.
READ  Dlaczego chińska teoria wypadków w laboratoriach odradza się w USA?

Zapraszamy do obejrzenia naszej wczorajszej transmisji na żywo, klikając w ten link.

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty na temat wojny na Ukrainie

analiza. Ukraińskie ataki zmuszają rosyjską flotę do zmiany pozycji na wschodnim Morzu Czarnym

Powieść. Europejczycy na szczycie w Grenadzie nie kryli wątpliwości co do amerykańskiego sojusznika

Odszyfrowanie. Dlaczego Niemcy wahają się, czy dostarczyć Ukrainie rakiety Taurus?

fakty. W wyniku rosyjskiego nalotu na wieś Hruza w obwodzie charkowskim zginęło 51 osób, w tym dziecko

Odszyfrowanie. Wiele firm spożywczych pozostało w Rosji pomimo wojny na Ukrainie

chroniczny. Sylvie Kaufmann: Jeśli niektórzy w Stanach Zjednoczonych wyobrażają sobie poświęcenie Ukrainy, Europejczycy nie mają tego luksusu. „Ukraina jest teraz ich domem”.

Przygotowanie raportów. W Odessie werbownicy do wojska stoją u bram uniwersytetu

realistyczny. W Kijowie Unia Europejska stara się zaprzeczyć kruchości zachodniego wsparcia dla Ukrainy

Odszyfrowanie. Rosja kontroluje mniej niż 17,5% terytorium Ukrainy, a sytuacja jest zamrożona od ponad dziesięciu miesięcy.

Powieść. Ukrainę czeka próba długiej wojny

Przygotowanie raportów. Na Ukrainie „nie można żyć w ciągłej żałobie”

Śledztwo wideo. W jaki sposób Ukraina przenosi wojnę na terytorium Rosji?

karty. Mapy wojny na Ukrainie od początku inwazji rosyjskiej w lutym 2022 roku