Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kanadyjki powtarzają w pogoni zespołowej

Kanadyjscy łyżwiarze długobieżni wykorzystali upadek Japończyków, aby zdobyć złoty medal w drużynowej wyprawie w sobotę na Mistrzostwach Świata w Salt Lake City.

Valerie Maltis, Evanni Blondin i Isabelle Weidmann zostali sparowani z przedstawicielami Japonii i pozostawali w tyle aż do ostatniego okrążenia, gdzie wszystko zostało rozstrzygnięte.

Japońska łyżwiarz upadł z kolei, pozostawiając pole otwarte dla Kanadyjczyków.

Ten ostatni nie przepuścił tej okazji i zatrzymał zegar na 2 minuty 52,412 sekundy, ustanawiając rekord Kanady. Wyprzedzili Holendrów (+0,28 s) i Rosjanina (+3,8 s), aby zdobyć drugi złoty medal w sezonie.

Valerie Maltes i jej koleżanki, wicemistrzyni świata, triumfowała również na początku kampanii w Polsce.

Japończycy, którzy w kwestii podziału okrążeń spróbowali strategii podobnej do Kanadyjczyków, musieli zadowolić się ósmym i ostatnim miejscem. Łyżwiarz, który ukończył najdłuższy dystans, to ten, który upadł pod koniec wyścigu.

Ze swojej strony Antoine Gilinas Beaulieu zajął siódme miejsce w finale kolektywnego startu mężczyzn z czasem 7:29.08. Quebec zajął piąte miejsce w półfinale tuż przed tym.

Najszybsze wymachy Belg Bart pokonał w 7 minut i 25,42 sekundy. Duńczyk Victor Hald Thorpe i Rosjanin Ruslan Zakharov zajęli drugie i trzecie miejsce.

Na swoim pierwszym grupowym starcie w sezonie, w Polsce, Jelinas Beaulieu nie zakwalifikowała się do finału.

READ  Sampaoli płaci Melkowi „jeśli nie jest szczęśliwy, powinien zobaczyć go z innymi”