Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kanada jest o krok od kwalifikacji olimpijskich

Kanada jest o krok od kwalifikacji olimpijskich

Na trzy mecze do końca Kanada (3:1) zajmuje drugie miejsce w grupie C, a kapitan Nicholas Hauge uważa tę sytuację za zachęcającą męską siatkówkę do zakwalifikowania się do Igrzysk w Paryżu.

On, do którego dołączyło Sports Radio Canada w Xi’an w Chinach, gdzie transmitowane były mecze jego grupy, powiedział, że jest bardzo zadowolony z występu drużyny, która z rąk Polaków poniosła jedyną porażkę od pięciu rund . -0), globalne supermocarstwo.

Ta porażka trochę zabolała, bo mierzyliśmy się z najlepszą drużyną na świecie. Gramy świetną siatkówkę, ale przed nami jeszcze mnóstwo pracy. Do końca pozostały trzy mecze (Bułgaria, Belgia, Meksyk). Idealnie byłoby, gdybyśmy wygrali wszystkie trzy i nie musielibyśmy liczyć punktówHogg potwierdził.

Aby zdobyć cenny bilet olimpijski, Kanada musi zająć pierwsze miejsce pomiędzy dwoma krajami w swojej grupie.

Zespół już wcześniej mierzył się ze swoimi najgroźniejszymi rywalami, pokonując Argentynę (3:1) i nieznacznie przegrywając z Polakami.

W piątek Argentyna zagra z Polską. W zasadzie powinna przegrać z Polską. Z naszej strony Belgia i Bułgaria to zespoły znajdujące się niżej od nas, ale nadal bardzo utalentowane.

Podkreśla, że ​​europejskim zespołom trudno jest wspiąć się na światowe rankingi, ponieważ jest tak wiele dobrych drużyn.

Przeciwko Bułgarom spodziewane jest bardzo fizyczne spotkanie.

Codziennie organizujemy sesje wideo, aby przygotować się do meczów z każdą drużyną. Im bardziej postępuje turniej, tym więcej mamy informacji. Bułgaria to zespół z wysokimi zawodnikami i bardzo mocnymi serwisami. Dostosujemy naszą obronę i będziemy musieli uzbroić się w cierpliwośćpowiedział Hogg, który ma 2 metry (6 stóp i 7 cali) wzrostu.

Rio, Tokio i Paryż

Hogg (31 l.) zamierza wziąć udział w trzecich igrzyskach olimpijskich po Rio de Janeiro w 2016 r. i Tokio w 2021 r.

Wciąż sen. Chcę wrócić, kiedy tylko będę mógł. Jeśli zdecyduję się kontynuować karierę trenerską, nadal będzie to dla mnie marzenie. Za każdym razem, gdy to się dzieje, jest to wyjątkowe uczucie.

READ  Mistrzostwa Świata 2022: kwalifikacje i play-offy, pełny punkt

Choć nie chce odwracać wzroku i chce skupić się na piątkowym meczu (czwartkowy wieczór o 22:00 czasu wschodniego z Bułgarią), Hogg przyznaje, że myślał już o możliwości zakwalifikowania się do Paryża.

Jednocześnie przyznał, że chciałby także wystartować w Igrzyskach w Los Angeles w 2028 roku, jeśli jego organizm na to pozwoli.

W siatkówce jesteśmy najlepsi w wieku około 28 lat. W wieku 31 lat zdałem szczyt. Fizycznie trochę zwalnia, ale nadrabiam to doświadczeniem. Dzięki dzisiejszej technologii i terapeutom często widzimy młodych ludzi bawiących się do 39. lub 40. roku życia.

Plac Kanadyjski

W przeciwieństwie do krajów w Europie czy Azji, które wykorzystują istnienie lig zawodowych do rozwijania swoich najlepszych zawodników, Kanada musi zastosować inne podejście, aby zapewnić sobie konkurencyjność.

Nicolas Hauge świętuje zdobycie punktu wraz z kolegami z drużyny Jordanem Schnitzerem (nr 16) i Erikiem Lupke.

Foto: Świat Siatkówki

Musimy przyspieszyć rozwój zawodników do lat 21. Musimy ich wprawić w taki sam profesjonalny nastrój, jak Europejczyków czy AzjatówWyjaśnił to 31-letni napastnik.

Na przykład drugi przemytnik z Bułgarii ma zaledwie 16 lat. Jest równie imponujący fizycznie i technicznie, jak każdy członek naszego zespołu. Jest wyjątkowym talentem, który będzie towarzyszył mu w nadchodzących latach. Ale ci goście są profesjonalistami od 14 roku życiadodała osoba, której rodzice grali na najwyższym poziomie.

Jego ojciec, Glenn, był właściwie głównym trenerem kanadyjskiej drużyny. Odszedł po igrzyskach w Tokio.

W Kanadzie nasi najbardziej obiecujący agenci zgadzają się zawiesić studia [la plupart évoluent dans les rangs collégiaux ou universitaires, NDLR] Aby współpracować z profesjonalnym zespołem w Europie lub gdziekolwiek indziej. Według Nicholasa Hoaga Przyspiesza to ich rozwój i wzrost talentów.

Jeśli chodzi o nasz program narodowy, nie powinniśmy w chwili obecnej skupiać się zbytnio na celach. Siatkówka jest sportem cyklicznym. To sport dla czterolatków.

READ  Christophe Aureus, dyrektor Bordeaux Beagle: „Aby pokonać Tuluzę, trzeba być wyjątkowym”

Poprzedni zespół, którego byłem częścią, grał razem przez osiem lat. Znaliśmy się dobrze i nasza gra stała się bardzo płynna. Obecna grupa powstała półtora roku temu. Jeśli uda nam się zakwalifikować do Paryża, będzie to ogromne osiągnięcie– podsumowuje.