Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kanada: Homary są źródłem nowej tajemniczej choroby?

Pojawienie się choroby neurologicznej dotykającej młodych pacjentów w prowincji Nowy Brunszwik niepokoi kanadyjskie władze. Pierwotnie z tego? Możliwe konsekwencje środowiskowe hodowli homarów w regionie.

To demaskator ożywił kontrowersje wokół tej tajemniczej choroby, która od ponad dwóch lat przeraża kanadyjskich neuronaukowców, a teraz dotyka młodych dorosłych.

według Artykuł opiekuna Opublikowany 2 stycznia na ten temat, obecnie dotyczy to do 150 osób.

W odpowiedzi na pytanie brytyjskiego dziennika, specjalista ds. zdrowia – pracownik sieci zdrowia Vitalité odpowiedzialny za szpitale w omawianej prowincji – potwierdził, że coraz więcej podejrzanych przypadków było zaliczanych do młodych, zdrowych pacjentów, którzy nie udzielali pomocy. jakakolwiek historia.

Utrata wagi, bezsenność, halucynacje…

Według niej, u wielu z nich mogą wystąpić niepokojące objawy, które „wydają się rozwijać bardzo szybko”, takie jak szybka utrata wagi, bezsenność i halucynacje, takie jak „uczucie robaków na skórze”, a nawet utrata krwi. wykładowcy „po osiemnastu do trzydziestu sześciu miesięcy”, co może prowadzić do: Kiedy pacjenci umierają.

Bo ? Potencjalne konsekwencje środowiskowe hodowli homarów na tym obszarze, podczas gdy według wielu teorii odkrycie wysokich stężeń BMAA – neurotoksycznego aminokwasu – pochodzącego od homarów z tego obszaru – których hodowla jest bardzo ważnym przemysłem w Nowym Brunszwiku – może mieć miejsce w pochodzenie tej epidemii.

Już wiosną wiele kanadyjskich mediów donosiło o tajemniczej chorobie, której objawy były podobne do tych znanych jako „Creutzfeldt-Jakob”. Zidentyfikowano już 43 przypadki, do tego stopnia, że ​​kanadyjskie władze ds. zdrowia wskazały na obecność „klastra” na tym obszarze, którego źródło jest nieznane.

Według artykułu Guardian W tym czasie umieść to onlineMówi się, że mieszkańcy hrabstwa dowiedzieli się o chorobie po tym, jak wyciekła notatka z lokalnej agencji zdrowia publicznego, w której proszono lekarzy, aby szukali objawów podobnych do objawów choroby neurodegeneracyjnej.

READ  Jak będą wyglądać obrazy na Jamesie Webbie w porównaniu z tymi na Hubble'u?