Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najważniejsze informacje o lotach załogowych w 2022 r.

Po bardzo dobrym roku 2021 pod względem lotów załogowych, który tutaj krótko podsumujemy, 2022 będzie jeszcze bardziej ekscytującym rokiem z wieloma nowościami. Indie, Chiny, nowe wyrzutnie, marketing kosmiczny: Odkryj nasz wybór kluczowych wydarzeń, które uświetnią rok, który zakończy się wyborem nowych europejskich astronautów i być może decyzją Europejskiej Agencji Kosmicznej o zainwestowaniu w załogowy statek kosmiczny.

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] SpaceX: Przeżyj ponownie udany start pierwszego załogowego lotu Smoka Załogi
Po raz pierwszy w historii podboju kosmosu misję załogową przeprowadziła prywatna firma. Firma SpaceX, która została założona niespełna 20 lat temu, z powodzeniem uruchomiła swój system transportu kosmicznego z dwoma astronautami na pokładzie w podróży na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Falcon 9 wystartował i bezpiecznie wepchnął Załogowego Smoka na orbitę.

2021 będzie oznaczać technologiczny sukces SpaceX Jeśli chodzi o loty załogowe, które zostaną pomyślnie zakończone dwa loty załogowe do Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) w imieniu NASA, ale także obiecująca pierwsza misja turystyczna w orbitowanie Mało (inspiracja -4), ponad 500 km od Ziemi. W tym roku do użytku wprowadzono również pojazdy suborbitalne Galaktyka Panny i niebieskie pochodzenie Wraz z osiągnięciem pierwszych obiecujących wyjazdów turystycznych.

Thomas Pesquet wraca na Międzynarodową Stację Kosmiczną

W 2021 r. na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wleci dwóch europejskich astronautów. W marcu nastąpił powrót na Międzynarodową Stację Kosmiczną Tomasz Bisket o nowe długoterminowe zlecenie (misja alfa), co zostało odnotowane przez Niemca Matthias Maurer W listopadzie (Kosmiczna misja ISS). Te dwie europejskie misje załogowe wskazywały na bardzo silną zależność Europejczyków w zakresie lotów załogowych od Amerykanów i Rosjan. Tomasz Bisket A Matthias Maurer już dołączył złożona orbita na pokładzie Kapsuła Crew Dragon de SpaceX. Podczas pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Francuz spotkał dość zaskakującą rosyjską załogę. Aktorka Julia Peresild i reżyser filmowy Klim Shpenko wyzwanie „, został na pokładzie stacji przez tydzień, to dobry czas na wyreżyserowanie i nakręcenie kilku scen filmu, którego premiera zaplanowana jest na koniec 2022 roku. Tom Cruise, który chciał zostać pierwszym aktorem kręconym w kosmosie, więc takt został zrujnowany przez…Rosyjska aktorka.

Ale rok 2021 pokazał również trudności, z jakimi boryka się Boeing, który wciąż nie jest w stanie opracować własnego załogowego Starlinera. Po częściowej awarii podczas pierwszego lotu testowego w grudniu 2019 r. uważano, że 2021 pozwoli mu na udany lot testowy i pierwszą załogową misję na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Ale tak się nie stało. Boeing został do tego zmuszony Odroczenie drugiego lotu testowego w I kwartale 2022 roku.

READ  konsumpcja. Antydepresanty, uzależnienia i tycie…ukryta strona czekolady

Wreszcie na ostatnim pośrednim spotkaniu ministerialnym, które odbyło się w Portugalii w listopadzie 2021 r., w sprawie przyspieszenia wykorzystania przestrzeni kosmicznej w Europie” Oświadczenie Matosinhos Nie podjęto żadnej decyzji w sprawie ewentualnej decyzji w sprawie ogień Zielony dla programu lotów załogowych można było określić na kolejnym spotkaniu ministerialnym, zaplanowanym na koniec 2022 roku.

W 2022 r. otworzą się nowe rozdziały w historii ludzkich lotów w kosmos

W 2022 roku powinien być bardziej niezwykły i intensywny niż 2021. Rok 2022 rozpoczął się od ogłoszenia przez NASA, że żywotność Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zostanie przedłużona co najmniej do 2030 roku i dla przypomnienia stacja początkowo miała zaprzestanie działalności w 2016 roku. Oto lista najważniejszych wydarzeń planowanych na ten rok, które zidentyfikowaliśmy ze specjalistą Philipem Coe, autorem książki Załogowy lot kosmiczny, opcja strukturalna dla Europy :

 • pierwszy strzał Nowa europejska wyrzutnia Ariane-6 absolutnie niezbędne dla Europy;
 • pierwszy strzał Ciężka wyrzutnia księżycowa US SLS (Boeing), który wystartuje w kierunku Księżyc pierwszy księżycowy łazik Orion (ten lot będzie automatyczny);
 • Jeden-do-wielu ujęcie potencjalnie rewolucyjnej superciężkiej wyrzutni wielokrotnego użytku Statek kosmiczny (SpaceX), jego sukces może zakłócić teleportację;
 • zakończenie montażu chińskiej stacji Tiangong-3 i rozpoczęcie jej ciągłej pracy ze zmianą załogi;
 • Pierwszy załogowy lot Boeinga CST-100 Starliner;
 • Drugi możliwy test chińskiego księżycowego statku transportowego VNG;
 • pierwszy w Indiach zrobotyzowany lot testowy statku kosmicznego Gagayan;
 • Kontynuacja komercyjnych lotów załogowych, z których dwa Loty Axiom na Międzynarodową Stację Kosmiczną ;
 • Przyspieszenie Turystyki subtropikalny ;
 • dwa nowe kursy dla załóg w kwietniu i październiku;
 • Drugi lot załogowy z Europy Samantha Cristoforetti Podczas załogi 4 (kwiecień 2022).

Wreszcie rok 2022 zakończy się wraz z zakończeniem procesu selekcji astronautów wten który Nowa prezentacja zaplanowana jest na listopad. Listopad będzie również miesiącem Rady Ministerialnej ESA, podczas której w Paryżu spotkają się wszyscy ministrowie państw członkowskich. To oni zdecydują o przyszłości programów ESA i być może, jeśli nie zabraknie im odwagi, dadzą Europie ambitny program lotów załogowych, które nie ograniczą się do niskiej orbity. podążać …

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?