Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Julian Alaphilippe upadł i został ewakuowany na noszach, zmuszony do wycofania się ze światów niecały miesiąc

Julian Alaphilippe upadł i został ewakuowany na noszach, zmuszony do wycofania się ze światów niecały miesiąc

Francuz wpadł w zakręt w środę podczas jedenastego etapu Tour of Spain.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Modernizacja

czas czytania : 1 minuta.

Miała ona wznowienie trwające niecały miesiąc od Mistrzostw w Australii (25 września). Jednak posiadacz tęczowej koszulki, Julian Alaphilippe, doznał nowej porażki w środę, 31 sierpnia, podczas 11. etapu Volty w kierunku Cabo de Gata.

Zawodnik Team Quick-Step Alpha Vinyl ciężko upadł na prawą stronę, samotnie, 65 km przed metą. Po kilku minutach na ziemi, w otoczeniu lekarzy i załogi, Francuz został zmuszony do przejścia na emeryturę i ewakuowany na noszach. Wyglądał na kontuzję prawego ramienia.

Ciemny sezon trwa. Po upadku na Strade Bianche na początku marca dwukrotny mistrz świata musiał wycofać się z Milan-San Remo z powodu zapalenia oskrzeli. Kilka dni później Francuzi wpadli w kolejny klasyk, Liège-Bastogne-Liège. Imponujący garnek zmusił go do kilkudniowego pobytu w szpitalu ze złamanym ramieniem i zakrwawioną klatką piersiową. Tak uczciwy jak na Tour de France, zobaczył, że Julian Alaphilippe jako jeden z głównych celów swojego sezonu uchodzi mu na sucho.

Następnie Francuzi zwrócili się w stronę Mistrzostw Świata w Australii, a 23 lipca Francuzi wznowili Tour de Wallonie, odnosząc zwycięstwo na szczycie Huy Wall. Ale trzy dni później pozytywny test na Covid-19 udaremnił jego przygotowania, niecały miesiąc po Vuelcie.

To rola lidera zespołu. I obecna czerwona koszulka – Remco Evenepoel, który wyróżnił się na tej trasie w Hiszpanii. Ale w połowie to dla niego koniec. Przede wszystkimStanęli w kolejce w Wollongong w Australii, aby wziąć udział w mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym w wyścigach szosowych.

READ  Reims: Les Merlos jest zniechęcony do wyzwania i pozbawiony pierwszego miejsca i ponownie przeżywa mecz