Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jonas Weinggaard: „Marzeniem było ukończenie drugiego miejsca” – informacje sportowe – jazda na deskorolce

Kim jest Jonas Fingergaard?

Kolarz mierzący 1,75 m dla 60 kg rozpoczął karierę w 2016 roku w Team Kolokoek, zanim dołączył do Team Jumbo Visma w 2019 roku. Jeśli jest dobrze otoczony, będzie cierpliwie uczyć się fachu wraz z Dumoulinem, Kruijswijkiem, Roglicem i Van Aertem.

Vingegaard nie zawaha się wyrobić sobie sławy, wygrywając etap w Tour of Poland i zajmując drugie miejsce w Tour of Denmark. W zeszłym roku został członkiem zespołu premium Primoz Roglic.

Następnie został wybrany do towarzyszenia Słoweńcowi podczas Tour of Spain, jego pierwszego wyścigu od trzech tygodni, i wykonywał swoją pracę bardzo dobrze.

Jego stan zmieni się drastycznie w 2021 roku, kiedy wygra etap w UAE Tour, zanim zajmie drugie miejsce w Basque Country Tour. Duńczyk nadal będzie świecić na Dauphiné, zanim dotrze do Tour.

Jonas Vingegaard został po raz pierwszy wybrany do największego wyścigu na świecie z misją eskortowania Primoza Roglica w górach. Reszta w końcu będzie zupełnie inna.

Jej lider jest kontuzjowany na początku rundy, a Vingegaard może wtedy zagrać swoją kartę i nie pozbawi się jej. Szybko usiadł na podium, towarzyszył Pujacarowi i Carapazowi w górach i okazał się wytrzymały na czas.

W rezultacie, podczas swojego pierwszego startu, zajął drugie miejsce w Tour de France, co jest po prostu niesamowite.

Kontynuuj poniżej wideo

„Gdyby ktoś powiedział mi miesiąc temu, że będę drugi w Tourze, powiedziałbym, że zwariował”. Czy odnosi się do strony internetowej swojego zespołu Jumbo Visma?.

Nie spodziewałem się podium w mojej pierwszej rundzie i nadal nie mogę w to uwierzyć. Zaczynałem jako kolega z drużyny Primoza i musiałem pozostać w tabeli liderów tak długo, jak to możliwe, aby w razie potrzeby móc grać wieloma kartami.

Niestety straciliśmy Primoza w pierwszym tygodniu. To dało mi szansę i niesamowite, jak wyszła kontynuacja. Zajęcie miejsca na podium w Tour de France to dla mnie spełnienie marzeń. Jestem z tego bardzo zadowolony.”