Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joe Biden znosi europejski zakaz podróżowania

Przez ponad półtora roku Stany Zjednoczone były niedostępne dla Europejczyków i wydawały się złotym więzieniem dla emigrantów. Oczywiście posiadacze zielonej karty, zezwolenia na pobyt stały i studenci mogą swobodnie przychodzić i wyjeżdżać.

Nieliczni szczęśliwcy mieli tyle szczęścia, że ​​otrzymali Zwolnienie dla Interesu Narodowego (NIE) – argumentując, że ich praca stworzyła amerykańskie miejsca pracy – i może zaryzykować powrót do Europy. Inni mieli nieszczęście mieć poważny wypadek rodzinny i pozwolono im pobiec do łoża umierającego krewnego. Co do bardziej zdeterminowanych, postanowili spędzić dwa tygodnie na kwarantannie w Meksyku przed powrotem bez ograniczeń do Stanów Zjednoczonych.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Te pary rozpadły się z powodu wirusa Corona: „W razie potrzeby przepłynę przez Atlantyk”

Ale dla innych Stany Zjednoczone zamknęły drzwi od pandemii COVID-19. Rodzinna i przyjacielska wizyta nie była możliwa w kraju, który zamienił się w fortecę, nie odważono się wyjechać z obawy, że nie będzie można wrócić.

Wkrótce się skończy W poniedziałek 20 września Biały Dom ogłosił, że Europejczycy mogą swobodnie podróżować do Stanów Zjednoczonych od początku listopada, pod warunkiem, że zostałeś w pełni zaszczepiony, uzyskasz negatywny wynik testu w ciągu trzech dni od wejścia na pokład, załóż maskę i zgódź się na śledzenie przez linie lotnicze. Dotyczy to wszystkich podróżnych z krajów, które zostały objęte „zakazem podróżowania” lub zakazem podróżowania (RPA, Indie, Iran, Chiny, Brazylia, Wielka Brytania, Irlandia, strefa Schengen).

Strategia zamykania granic stała się absurdalna

Zakaz ten, mający powstrzymać rozwijającą się epidemię, został po raz pierwszy nałożony na Chińczyków 2 lutego 2020 r. Początek marca 2020 r. przeciwko EuropejczykomGdy Covid-19 uderzył na Stary Kontynent. W styczniu 2021 r., pod koniec swojej kadencji, Donald Trump odebrał ją Europejczykom, podczas gdy Zachód miał kilka skutecznych szczepionek, ale Joe Biden, który większość swojej kampanii oparł na powadze pandemii, natychmiast ją wycofałZaostrzenie warunków przyznawania kompetencji krajowych.

READ  Dwóch brytyjskich sędziów zasiadających w Hongkongu składa rezygnację z ustawy o bezpieczeństwie narodowym

Z biegiem miesięcy ten celowy zakaz przestał mieć ogromne znaczenie medyczne: więcej Amerykanów zostało zaszczepionych, Europejczycy mniej się rozprzestrzeniali; Inne kraje miały poważniejsze kryzysy związane z Covid-19, ale nie miały najmniejszego odwetu ze strony USA; Strategia zamykania granic stała się absurdalna, ponieważ całkowite wyeliminowanie wirusa wydawało się tak nieuchwytne.

Masz 60,68% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.