Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joe Biden podpisuje ustawę zapewniającą dodatkową pomoc w wysokości 40 miliardów dolarów

Znajdź tutaj wszystkie nasze koncerty #UKRAINA

21:01 : O 21:00, oto nowy punkt w wiadomościach:

Kylian Mbappe pozostaje w Paris Saint-Germain. „Cieszę się, że mogę kontynuować przygodę„” – oznajmił gracz tłumowi w Parc des Princes. Wyjaśniamy wam powody Co skłoniło francuskiego napastnika do wyrażenia zgody na przedłużenie kontraktu z Paryżem.

Premier Elizabeth Bourne, kandydatka do legislacji, prowadzi kampanię w Calvados. W szczególności spotkała się na miejscu z lokalnymi urzędnikami z Fnsea i młodymi rolnikami. raport.

#MONKEY_POX Jeśli istnieją skuteczne szczepionki przeciwko ospie małp, nie ma obecnie wątpliwości, że będą one szeroko stosowane. an wytłumacz ci Dlaczego szczepienie nie jest najbardziej oczywistym rozwiązaniem tej choroby.

Joe Biden podpisał ustawę przyjętą przez Kongres w czwartek, która przewiduje olbrzymią sumę 40 miliardów dolarów (37,8 miliardów euro) na ukraiński wysiłek wojenny przeciwko Rosji. Obejmuje 6 miliardów dolarów na wyposażenie Ukrainy w pojazdy opancerzone i wzmocnienie obrony przeciwlotniczej. kontynuować nasze życie.

Lyon wygrał Ligę Mistrzów kosztem Barcelony ().

20:57 Rosja zbada możliwość wymieniać bojowników Z schwytanego ukraińskiego pułku Azow przeciwko Wiktorowi Medwedczukowi, bliski przyjaciel Władimira Putina, zapowiada rosyjski zastępca i negocjator. Przestudiujemy pytanie.Agencja informacyjna RIA Novost zacytowała to ostatnie.

20:34 : #Rosja Joe Biden, Mark Zuckerberg, Morgan Freeman… Rosyjski dyplomata opublikował listę 963 amerykańskich osobistości, którym zakazano wjazdu do Rosji, w odwecie za podobne sankcje nałożone od tego czasu przez Waszyngton. Atak na Ukrainie. Lista obejmuje głównie urzędników państwowych i parlamentarzystów, a także członków społeczeństwa obywatelskiego.

20:12 Pierwsze procesy o zbrodnie wojenne rozpoczęły się w Kijowie i Połtawie, prawie trzy miesiące po rozpoczęciu ofensywy rosyjskiej. Skupiamy się na Zarzuty przeciwko pierwszym rosyjskim żołnierzom.

(EFREM LUKATSKY / AP / SIPA)

19:03 : O 19:00 czas podsumować wiadomości:

Po długim wahaniu przed podpisaniem kontraktu z Realem Madryt Kylian Mbappe Mieszka w Paris Saint-Germain. Wyjaśnimy ci powody Co skłoniło francuskiego napastnika do wyrażenia zgody na przedłużenie kontraktu z Paryżem.

READ  Ukraina: 18 zabitych w rosyjskim nalocie na centrum handlowe „zbrodnia wojenna” dla Grupy Siedmiu - 28.06.2022 o 06:28

#Polityka Właśnie zakończyła się ceremonia przekazania na Quai d’Orsay pomiędzy Jean-Yves Le Drian i Catherine Colonna. To jest mały obrazek tegodoświadczony dyplomataI Teraz szef francuskiej dyplomacji.

#MONKEY_POX Jeśli istnieją skuteczne szczepionki przeciwko ospie małp, nie ma obecnie wątpliwości, że będą one szeroko stosowane. an wyjaśnię ci? Dlaczego szczepienie nie jest najbardziej oczywistym rozwiązaniem tej choroby.

Joe Biden podpisał ustawę, która została przyjęta przez Kongres w czwartek, zapewniając ogromną kwotę 40 miliardów dolarów (37,8 miliardów euro) na ukraiński wysiłek wojenny przeciwko Rosji. Obejmuje 6 miliardów dolarów na wyposażenie Ukrainy w pojazdy opancerzone i wzmocnienie obrony przeciwlotniczej. kontynuować nasze życie.

Po dziewięciu latach konserwatywnych rządów Przewraca się strony w Australii. Ustępujący premier Scott Morrison przyznał się do porażki w wyborach powszechnych, gratulując zwycięstwa swojemu rywalowi z Partii Pracy, Anthony’emu Albanese’owi.

16:06 Oto nowy punkt w sobotnich wiadomościach:

Właśnie zakończyła się ceremonia przekazania na Quai d’Orsay pomiędzy Jean-Yves Le Drian i Catherine Colonna. To jest mały obrazek tegodoświadczony dyplomataI Teraz szef francuskiej dyplomacji.

Joe Biden podpisał ustawę, która została przyjęta przez Kongres w czwartek, zapewniając ogromną kwotę 40 miliardów dolarów (37,8 miliardów euro) na ukraiński wysiłek wojenny przeciwko Rosji. Obejmuje 6 miliardów dolarów na wyposażenie Ukrainy w pojazdy opancerzone i wzmocnienie obrony przeciwlotniczej. kontynuować nasze życie.

• Po dziewięciu latach konserwatywnych rządów Przewraca się strony w Australii. Ustępujący premier Scott Morrison przyznał się do porażki w wyborach powszechnych, gratulując zwycięstwa swojemu rywalowi z Partii Pracy, Anthony’emu Albanese’owi.

14:38 Aby zademonstrować swój sprzeciw wobec militarnej inwazji na Ukrainę, McDonald’s sprzedaje miejscowemu biznesmenowi 850 rosyjskich restauracji. Czekając na zamknięcie ostatniej restauracji w Moskwie, niektórzy mieszkańcy już żałują Big Maca. Oto relacja z francjainfo. Restauracja Mc Donald's na Dworcu Leningradzkim w Moskwie, Rosja, 20 maja 2022 r. (SYLVAIN TRONCHET / RADIO FRANCE)(SYLWAIN TRONCHET / RADIO FRANCJA)

READ  Kopuła grzewcza: w niedzielę spodziewane jest przekroczenie 46 stopni Celsjusza w Hiszpanii i 50 stopni Celsjusza w Maroku

14:43 : Joe Biden podpisał ustawę o przyznaniu 40 miliardów dolarów pomocy dla Ukrainy. Ta ogromna koperta zatwierdzona przez Kongres w czwartek jest poświęcona ukraińskim wysiłkom wojennym przeciwko Rosji i obejmuje w szczególności 6 miliardów dolarów, aby umożliwić Ukrainie wyposażenie się w pojazdy opancerzone i wzmocnienie obrony przeciwlotniczej.

14:43 : Wczoraj wieczorem, gdy wspinano się po schodach 75. Festiwalu Filmowego w Cannes, kobieta wdarła się na czerwony dywan, aby potępić przemoc seksualną wobec ukraińskich kobiet od początku konfliktu z Rosją. Za tym dziełem: szumowiny, ruch feministek i radykałów. France 3 Provence-Alpes-Côte d’Azur powraca na to wydarzenie. W piątek 20 maja, gdy schody 75. Festiwalu Filmowego w Cannes wspinały się po schodach, kobieta biegła i krzyczała, gdy impreza się zaczęła.LOICJA WENECJA / AFP

10:58 : „koniec [du conflit] byłby dyplomatą. jest wojna? „Będzie krwawy, będzie walczył, ale skończy się raz na zawsze dzięki dyplomacji”.Wołodymyr Zełenski powiedział w rozmowie z ukraińskim kanałem telewizyjnym. „Są rzeczy, które będziemy w stanie osiągnąć tylko przy stole negocjacyjnym. Chcemy wszystko z powrotem [comme avant]który – który Rosja nie chceUkraiński prezydent dodał, a negocjacje między Moskwą a Kijowem znalazły się w ślepym zaułku.

10:07 : Gazprom ogłosił, że wstrzymał wszystkie dostawy gazu do Finlandii po tym, jak kraj odmówił płacenia w rublach. Rosyjska grupa twierdzi, że w 2021 roku dostarczyła Finlandii 1,49 miliarda metrów sześciennych gazu ziemnego, czyli dwie trzecie krajowego zużycia. Jednak gaz ziemny stanowi tylko 8% energii zużywanej w Finlandii, a kraj północny twierdzi, że opiera się na innych źródłach dostaw.

10:09 : Kijów od kilku tygodni oskarża Rosję o zdobycie plonów, a następnie próby samodzielnego ich eksportu. Jak wojna poważnie zmieniła działalność rolniczą na Ukrainie? Wszystko wyjaśniamy w tym artykule. Farma pod Kijowem (Ukraina), 27 kwietnia 2022 r. (MIGUEL GUTIERREZ/EFE/SIPA)(Miguel Gutierrez/Effie/Ciba)

10:11 Oto, o czym należy pamiętać z wiadomości:

• Teraz już wiemy Powstanie rządu Elżbiety Bornw tym 13 kobiet i 14 mężczyzn. Premier uda się do Calvados w 6. okręgu prowincji, gdzie wystartuje w wyborach parlamentarnych. Od 11 rano odwiedzisz farmę mleczną w Valdaliere. kontynuować nasze życie.

READ  Włochy: skrajnie prawicowy wybrany urzędnik zabija Marokańczyka na publicznych placach

Fińskie dostawy gazu ziemnego z Rosji zostały dziś rano odcięte. Kraj skandynawski, który rozzłościł Moskwę decyzją o wstąpieniu do NATO, zalicza Polskę i Bułgarię do grona krajów, od których Gazprom odciął gaz z powodu odmowy płacenia w rublach, co zostało sformułowane w kwietniu. Finlandia już od połowy maja jest pozbawiona rosyjskiego eksportu energii elektrycznej.

Huty w Azowstalu, ostatnia twierdza broniona przez siły ukraińskie w Mariupolu, przeszły wczoraj pod kontrolę Rosji. Dziś rano siły rosyjskie zbombardowały pozycje Kijowa na wschodzie kraju. Kontynuuj nasze życie.

• Starliner, Kapsuła Boeinga po raz pierwszy przybywa na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Ten bezzałogowy lot testowy odbył się lata po SpaceX.